Pożegnanie z papierowym L4. Ponad połowa zwolnień lekarskich, wystawianych na terenie regionalnego oddziału ZUS, jest już elektroniczna

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Pożegnanie z papierowym L4. Ponad połowa zwolnień lekarskich, wystawianych na terenie regionalnego oddziału ZUS, jest już elektroniczna

Hanna Walenczykowska

Już za kilkanaście dni, 1 grudnia, pacjenci nie otrzymają do ręki papierowego zwolnienia lekarskiego. L4 lekarz wyśle pracodawcy zaraz po wprowadzeniu danych do systemu.

- Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) można wystawiać już od 1 stycznia 2016 roku - przypomina Krystyna Michałek, rzecznik regionalny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. - Tylko w ubiegłym tygodniu ponad 62 procent zwolnień lekarskich z terenu oddziału ZUS w Bydgoszczy wystawionych zostało w formie elektronicznej. To najlepszy wynik w Bydgoszczy, jaki odnotowaliśmy, odkąd wprowadzono e-ZLA.

W województwie kujawsko-pomorskim w październiku wystawiono ich ponad 59,5 tysięcy, co daje wskaźnik 50,30 procent w stosunku do wszystkich zwolnień i wysokie, 4. miejsce w skali kraju.

„Zielone” do lamusa

- Zwolnienia na papierowym zielonym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze tylko do końca listopada 2018 roku - tłumaczy Krystyna Michałek. - Natomiast od 1 grudnia 2018 roku lekarze będą wystawiać wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.