Poznań: MTP zmodernizują Arenę i wybudują trzy biurowce

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Grzegorz Okoński

Poznań: MTP zmodernizują Arenę i wybudują trzy biurowce

Grzegorz Okoński

Międzynarodowe Targi Poznańskie zmieniają się bardzo dynamicznie: działają już na terenie całego kraju, wprowadzają co roku coraz więcej imprez, eventów, koncertów i konferencji, planują też poważne inwestycje w Poznaniu – budowę biurowców oraz remont i modernizacje Areny.

- Tylko w tym roku zorganizowaliśmy 72 wydarzenia targowe w Poznaniu i na terenie całej Polski, w których wzięło udział 11 tysięcy wystawców i około 900 tysięcy zwiedzających, a do tego 300 różnych konferencji, kongresów, zjazdów, wydarzeń rozrywkowych i sportowych – mówi Przemysław Trawa, prezes zarządu MTP Sp. z o.o.

- Naszym ostatnim przedsięwzięciem była właśnie zakończona konferencja klimatyczna COP24 w Katowicach, wydarzenie o imponującym rozmachu. W przyszłym roku planujemy przygotowanie dziewięćdziesięciu wydarzeń targowych w całej Polsce, w tym targów dronów i targów rowerowych, a także szereg bardzo ważnych wydarzeń, takich jak np. Szczyt Bałkanów (z możliwym udziałem kanclerz Niemiec i prezydenta Francji).

Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu przypomina, że MTP są współwłaścicielem Targów Lublin i właścicielem firmy Nowy Adres, organizującej dwanaście dużych imprez poświęconych rynkowi domów i mieszkań. Obok swojego podstawowego profilu targowego, prowadzą działalność z sektora usługowego, rozrywkowego, gastronomicznego, prowadzą siedem wydawnictw, a do tego organizują stoiska dla swoich klientów na całym świecie – ostatnio np. w Berlinie, Dublinie, czy Maastricht. By to wszystko sprawnie organizować – przekształcają się. Nie zmieniają przy tym swojej kojarzącej się powszechnie nazwy, ale modyfikują lekko swoje logo i dla uporządkowania oferty biznesowej powołały markę korporacyjną – Grupę MTP.

- Dopasowujemy się do nowych obszarów działania i wyzwań

– zapewnia Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu.

W Poznaniu MTP są operatorem Areny. 13 grudnia podpisały protokół bezpieczeństwa użytkowania obiektu, ważny do 31 grudnia 2019 roku. Oznacza to, że można już korzystać z hali. Przypominamy, że z powodu niedawnej awarii trzeba było odwoływać zaplanowane w niej imprezy. Nie odbył się m.in. koncert grupy Gregorian.

Targi będą też remontować i modernizować Arenę, by nie tylko zapewnić jej bezpieczną eksploatację, ale by zwiększyć liczbę miejsc dla jej gości: z blisko czterech tysięcy do sześciu, sześciu i pół tysiąca. W tym celu trzeba będzie inaczej rozmieścić miejsca na trybunach, wykorzystując bardziej dotychczasowe przejścia, a także… wprowadzić trybuny głębiej, wkopać je pod ziemię.

- Targi są skłonne wydać na remont i modernizacje wspomniane już 45 milionów złotych, jeśli w grę będzie wchodziła większa kwota i będzie to konieczne, będziemy zastanawiać się skąd ją wziąć

– mówi prezes Przemysław Trawa.

Międzynarodowe Targi Poznańskie planują ponadto budowę trzech biurowców w centrum Poznania, naprzeciwko hotelu Sheraton. Do jednego z nich przeniosłyby się biura targowe.

Grzegorz Okoński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.