Tomasz Kapica

Pracownicy inspekcji środowiska domagają się podwyżek. Grożą nawet masowymi odejściami z pracy

Do inspektorów weterynarii, którzy walczą o podwyżki, teraz dołączyli inspektorzy środowiska. Fot. Arkadiusz Dembiński Do inspektorów weterynarii, którzy walczą o podwyżki, teraz dołączyli inspektorzy środowiska.
Tomasz Kapica

Po inspektorach weterynarii o podniesienie uposażeń upominają się teraz pracownicy inspekcji środowiska. Domagają się spotkania z premierem.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska to służba, która ma wiele ważnych zadania. Głównie kontrole związane z zapewnieniem czystości wód, środowiska, zapobieganie awariom i katastrofom ekologicznym. Sęk w tym, że spora część inspektorów zarabia zaledwie 2,1 tys. złotych brutto, czyli w praktyce najniższą pensję krajową. Pracownicy WIOŚ skarżą się, że biorąc po uwagę realia rynku pracy, ich ciężka służba wyceniana jest gorzej od niewykwalifikowanej siły roboczej. O podwyżki wartości kilkuset złotych upomina się zakładowa „Solidarność”.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.