Pracownicy upomnieli się o podwyżkę. Przy radnych

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Pracownicy upomnieli się o podwyżkę. Przy radnych

Marek Jaszczyński

To był jeden z ostatnich punktów, ostatniej przedwakacyjnej sesji Rady Powiatu Polickiego. Ale bardzo mocny. Przedstawicielki Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” starostwa i urzędu pracy odczytały list otwarty dotyczący płac.

To była ostatnia sesja przed wakacjami. Emocje opadły, bo zarząd powiatu uzyskał jednogłośnie absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku. Tymczasem kolejne emocje wywołał list, z którego radni mogli się dowiedzieć, że pracownicy zatrudnieni w samorządzie nie są w stanie utrzymać się z pensji, a to wymusza konieczność szukania nowego zatrudnienia - jak to określili autorzy listu za godziwe zatrudnienie.

- Na przeżycie miesiąca, na wszystkie opłaty, nie mówiąc już o korzystaniu z kultury i edukacji musi wystarczyć pensja 1900-2000 zł netto. Wielu naszych pracowników nie musi sobie tego scenariusza wyobrażać, bo to dla nich codzienność. Nie dziwi zatem to rozgoryczenie - czytała list otwarty Grażyna Kogutowska-Głodek, przewodnicząca MOZ. - Oczekuje się, że będą kompetetni, dyspozycyjni, etyczni, nieomylni, życzliwi.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.