Pracownik miejskiej spółki nagrywał Jarosława Pucka w ramach obowiązków służbowych

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Gdak
Błażej Dąbkowski

Pracownik miejskiej spółki nagrywał Jarosława Pucka w ramach obowiązków służbowych

Błażej Dąbkowski

Pracownik Poznańskich Inwestycji Miejskich pojawił się w czasie pracy na briefingu kandydata na prezydenta Poznania Jarosława Pucka. Całe jego wystąpienie nagrywał dyktafonem. Dlaczego?

W czwartek kandydat na prezydenta Poznania Jarosław Pucek zorganizował briefing prasowy poświęcony kluczowej dla miasta inwestycji – budowie tramwaju na Naramowice. Pucek podczas spotkania z dziennikarzami wytykał obecnemu prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi, że ten nie spełnił obietnicy wyborczej z 2014 r.

- W tej chwili nie ma nawet wybranego wykonawcy koncepcji dla etapu od Wilczaka do Garbar – mówił podczas briefingu były prezes ZKZL.

Pucek o tramwaju na Naramowice: Urząd i prezydent Jaśkowiak uprawiają propagandę

W piątek na oficjalnym facebookowym profilu Jarosława Pucka pojawiła się informacja, że na konferencji prasowej oprócz dziennikarzy pojawiła się jeszcze jedna osoba – pracownik miejskiej spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która odpowiada za budowę trasy tramwajowej.

Przyznam, że to dość osobliwa forma debaty. Wysyłamy tajniaków, udając, że o niczym nie wiemy. Na moje oko to zwykłe tchórzostwo, finansowane z pieniędzy publicznych

- napisał Pucek.

Prezes spółki, Paweł Śledziejowski potwierdza, że pracownik PIM na briefingu pojawił się... w ramach obowiązków służbowych.

Na czym miały polegać obowiązki służbowe urzędnika nagrywającego konferencję prasową kandydata na prezydenta Poznania? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Błażej Dąbkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.