Pracują nad strategią rozwoju kultury

Czytaj dalej
Fot. materiały bydgoszcz.pl
Joanna Pluta

Pracują nad strategią rozwoju kultury

Joanna Pluta

Chodzi o najbliższe dziesięć lat w bydgoskiej kulturze. Powstaje właśnie program, który ma poprawić jakość oferty kulturalnej w mieście.

Ponad trzydzieści osób pod wodzą wiceprezydent Iwony Waszkewicz, w tym przedstawiciele wyższych uczelni, szefowie miejskich i wojewódzkich instytucji, stowarzyszeń kulturalnych, Młodzieżowa Rada Miasta, radni Bydgoszczy i indywidualni artyści, wzięło udział w pierwszym spotkaniu, które mają stworzyć program rozwoju miejskiej kultury na lata 2016-2026.

Chcą się spotykać co dwa tygodnie na dwudniowe sesje warsztatowe. - Na razie została przedstawiona diagnoza stanu naszej kultury - mówi Waszkiewicz. - Na pewno naszą najmocniejszą stroną - zarówno jeśli chodzi o jakość, jak i uczestnictwo mieszkańców w wydarzeniach, jest muzyka. Jeśli chodzi o słabe strony, to widać, że brakuje w mieście drugiego teatru. Zanalizowaliśmy wszystkie plusy i minusy, na kolejnych spotkaniach będziemy tworzyli coś, co nazywamy drzewem problemów - określimy najważniejsze i najpilniejsze.

A później spróbują postawić cele, które potem mają być realizowane.

- Trzeba to zrobić bardzo konkretnie z harmonogramem działań - określić w czym rzecz, kto ma się tym zająć i ile pieniędzy trzeba będzie na to wydać.

Ile to wszystko potrwa? - Liczę, że za dwa, trzy miesiące skończy się część warsztatowa i wtedy radni będą mogli zaopiniować ten program - odpowiada wiceprezydent. - Za pół roku wszystko powinno być gotowe. Taką metodą wypracowaliśmy już program zmian w edukacji. Sprawdziła się.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.