Maciej Czerniak

Prawnik kandyduje do SN. Bydgoska rada adwokacka go odwołała

Grzegorz Hawryłkiewicz złożył swoją kandydaturę do Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym Fot. Marek Szawdyn Grzegorz Hawryłkiewicz złożył swoją kandydaturę do Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym
Maciej Czerniak

Grzegorz Hawryłkiewicz nie jest już kierownikiem szkoleń, ani wykładowcą w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. Został odwołany, kiedy ORA dowiedziała się, że złożył kandydaturę do Sądu Najwyższego.

Bydgoski adwokat Grzegorz Hawryłkiewicz kandyduje do izby dyscyplinarnej SN. W Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy pełnił dwa stanowiska: kierownika szkolenia aplikantów i wykładowcy prawa karnego prcesowego.

- Odwołanie mnie z tych stanowisk - w mojej ocenie - miało związek tylko i wyłącznie z faktem, że złożyłem kandydaturę do Sądu Najwyższego - mówi Hawryłkiewicz.

Jak do sytuacji odnosi się Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy? Czytaj w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.