Sławomir Bobbe

Prawo jazdy jakby w paczce chipsów znalezione. Kto ma kłopoty z jazdą w Bydgoszczy?

Prawo jazdy jakby w paczce chipsów znalezione. Kto ma kłopoty z jazdą w Bydgoszczy? Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Gdy widzę tablicę zaczynającą się od CNA lub CIN, zwalniam - mówi bydgoski kierowca. Czy to dobry odruch i ocena gości z małych miast?

- Kiedy jadę przez miasto i widzę przed sobą kogoś z rejestracją CNA lub CIN, odruchowo zwalniam albo staram się zmienić pas, bo wiem, że zaraz się coś będzie działo. I zwykle się nie mylę. Nigdy nie wiadomo, co taki gość zrobi. Czy gwałtownie zahamuje, zjedzie na inny pas, zacznie skręcać? W dodatku zwykle nie sygnalizując swojego zamiaru - żali się bydgoski kierowca. - Jak to mówią, widać, że znalazł „prawko” w paczce chipsów.

- Gorzej jest ze sportowcami z CSE i CZN. Zwykle kiepskie fury, ale za to zestaw audio potężny. Przekraczają prędkość, jeżdżą jak chcą, wymuszają pierwszeństwo. Jak widzę, że ktoś jedzie w dzień albo gdy już „szarówka” bez świateł, to strzelam, że jedzie ktoś ze Żnina. Często trafiam - mówi inny kierowca.

Czy to uzasadnione żale „wielkomiejskich kierowców”, nieco z góry traktujących gości spoza miasta, którzy manewrują po bydgoskich ulicach? I tak, i nie.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.