Premiera filmu "Gejsza" w Katowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Maciej Gapiński
Katarzyna Kapusta, zdjęcia Maciej Gapiński

Premiera filmu "Gejsza" w Katowicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katarzyna Kapusta, zdjęcia Maciej Gapiński

W czwartek wieczór w katowickim kinie Kosmos odbyła się premiera najnowszego polskiego filmu "Gejsza". Na premierze pojawili się m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska, Agnieszka Więdłocha, Bronisław Cieślak i Marian Dziędziel. Zobaczcie zdjęcia z gali i film o powstawaniu filmu.

Tłum fotoreporterów i fanów pojawił się w katowickim kinie Kosmos. Wszystko za sprawą premiery filmu "Gejsza". To będzie prawdziwy hit.

Wybór Zagłębia i Śląska jako miejsce akcji w filmie nie był przypadkowy, zarówno reżyser jaki producent film i większość ekipy pochodzi właśnie stąd.

Pierwszy raz w polskim kinie pojawił się film w stylu neo-noir. Takie filmy unikają jasnego podziału na dobro i zło, unikają moralizowania.

- To jest tak zwane kino sensacyjne, gangsterskie mówiąc jednym słowem. Taki było wyzwanie zmierzyć się z tym gatunkiem - mówił tuż przed pokazem premierowym Radosława Markiewicza, reżyser filmu.

W rolach głównych nie zabrakło doskonałych Polskich aktorów. W filmie wystąpili Marian Dziędziel (jako Hajs), Mirosław Zbrojewicz (jako Igor), Marta Żmuda Trzebiatowska (jako Velvet), Agnieszka Więdłocha (jako Maja) oraz debiutującego na ekranie Konrada Eleryka (jako Garda) były realizowane na terenie całego województwa śląskiego. W Katowicach, Sosnowcu, Wyrach, Mysłowicach, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi, Strzelcach Opolskich.

- W tym filmie nic nie jest jednoznaczne, taki jest gatunek tego filmu, że nic nie jest czarne, nic nie jest białe, tylko bardzo zmienne i fajnie by było jakby widzowie mogli ocenić - mówiła Marta Żmuda Trzebiatowska.

Aktorka przez trzy miesiące uczyła się tańczyć pole dance, jednak filmowa Velvet przygotowując się do roli nie podpatrywała tancerek go-go w klubach, pomogła jej literatura. - Przygotowując się do roli przeczytałam książę Saszy Różyckiej „Wenus bez futra” i ona tam świetnie opisuje ten świat – przyznała w rozmowie z DZ Marta Żmuda Trzebiatowska.

O czym zatem jest ten film? Milczący, opanowany i bezwzględny Garda (Konrad Eleryk) szybko staje się jednym z najbardziej zaufanych ludzi szefa lokalnej mafii Hajsa. Zyskuje też oddaną miłość Velvet, którą jednak odrzuca, kiedy w jego życiu pojawia się nowa kobieta. Maja (Agnieszka Więdłocha) jest rehabilitantką jego niepełnosprawnego brata, z którym Kolos od dawna nie miał kontaktu. Zainteresowany nią mężczyzna decyduje się na spotkanie z bratem – i powoli odkrywa łączącą ich więź ...

Producent filmu Piotr Owcarz, wspólnie z reżyserem Radosławem Markiewiczem napisali scenariusz. Ten drugi przede wszystkim jest kojarzony z kinem offowym, niezależnym. Na tym polu odnosił sukcesy. Za swoje dotychczasowe filmy „Złom", „Metanoia", „Raj za daleko" otrzymywał nagrody.

Katowicka premiera przypadła widzom do gustu, co oznajmili na koniec gromkimi brawami. Film trafi do kin 8 kwietnia.


*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Katarzyna Kapusta, zdjęcia Maciej Gapiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.