Presja

Czytaj dalej
Bartosz Wacławski

Presja

Bartosz Wacławski

Komentarz redaktora Bartosza Wacławskiego

Nie ma wątpliwości. Tłumy „spacerowiczów” na ulicach nawet tych najmniejszych miast pokazały, że warto walczyć. Szczególnie o te wartości, które są niezbywalne. A w każdym razie do niedawna wydawało nam się, że tych wartości stracić nie możemy.

Te tłumy ze zniczami, białymi różami, transparentami 3xNIE pokazały też coś jeszcze. Prawo i Sprawiedliwość nie ma zielonego pojęcia co z nimi począć. Więc obraża (ubeckie wdowy), próbuje ignorować (spacerowicze), zarzuca agenturalność (sławny od niedawna astroturfing). Krótko mówiąc: oni źli, my dobrzy.

W tej całą tę narrację prezydent wstrzelił się genialnie. Ukazał się jako mąż opatrznościowy, ten, który chce zadowolić jak najwięcej Polaków. I ich pogodzić. To tym silniejszy przekaz, że do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako akceptujący wszystkie pomysły swojego obozu politycznego. Chciałbym wierzyć, że to się właśnie zmieniło. Bo z takim prezydentem czułbym się bezpieczniej.

Bartosz Wacławski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.