Presja

Czytaj dalej
Bartosz Wacławski

Presja

Bartosz Wacławski

Komentarz redaktora Bartosza Wacławskiego

Nie ma wątpliwości. Tłumy „spacerowiczów” na ulicach nawet tych najmniejszych miast pokazały, że warto walczyć. Szczególnie o te wartości, które są niezbywalne. A w każdym razie do niedawna wydawało nam się, że tych wartości stracić nie możemy.

Te tłumy ze zniczami, białymi różami, transparentami 3xNIE pokazały też coś jeszcze. Prawo i Sprawiedliwość nie ma zielonego pojęcia co z nimi począć. Więc obraża (ubeckie wdowy), próbuje ignorować (spacerowicze), zarzuca agenturalność (sławny od niedawna astroturfing). Krótko mówiąc: oni źli, my dobrzy.

W tej całą tę narrację prezydent wstrzelił się genialnie. Ukazał się jako mąż opatrznościowy, ten, który chce zadowolić jak najwięcej Polaków. I ich pogodzić. To tym silniejszy przekaz, że do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako akceptujący wszystkie pomysły swojego obozu politycznego. Chciałbym wierzyć, że to się właśnie zmieniło. Bo z takim prezydentem czułbym się bezpieczniej.

Bartosz Wacławski

W "Porannym" pracuję od maja 2001 roku. Przez te wszystkie lata byłem reporterem, redaktorem terenowych tygodników, wydawcą, sekretarzem redakcji... Poznałem zawód z każdej strony. Uwielbiam opowiadać pozytywne historie, opisywać dobrych ludzi, szukać fajnych pozytywnych relacji. Fascynuje mnie też polityka. Niestety - mam coraz częstsze przekonanie - rzadko ma pozytywny wpływ na nas, zwykłych obywateli.

Jestem dziennikarzem odkąd pamiętam. Zacząłem jeszcze w szkole średniej od stażu w Radiu Białystok. Tam zdobywałem pierwsze szlify. I spotkałem najważniejszych zawodowych mentorów. W międzyczasie w Białymstoku powstała telewizja. Wtedy nazywała się po prostu Telewizja Białystok. Zaczynałem tam jako dziennikarz, potem pełniłem funkcje i producenta, i prowadzącego, i wydawcy programu informacyjnego.

Dziś współtworzę najfajniejsze portale w regionie: poranny.pl i wspolczesna.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.