Prezes PiS wskazał lokalizację pomników

Czytaj dalej
Fot. Michał Dyjuk / Polska Press
Aleksandra Gersz

Prezes PiS wskazał lokalizację pomników

Aleksandra Gersz

Podczas 74. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński wskazał w Warszawie miejsca, w których staną pomniki upamiętniające ofiary katastrofy

Głęboko w to wierzę, że tu, między domem bez kantów [przy Krakowskim Przedmieściu 11 – red.] i hotelem Europejskim, stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego, a tu, zaraz za Pałacem Prezydenckim, obok kościoła seminaryjnego [Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca – red.], stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej – powiedział Jarosław Kaczyński zgromadzonemu w piątek wieczorem na Krakowskim Przedmieściu tłumowi.

Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił także podczas 74. miesięcznicy, że „częścią odbudowy godności, siły i moralnego porządku w naszej ojczyźnie musi być prawda o katastrofie smoleńskiej i uczczenie jej ofiar”. Stwierdził także, że warto czekać na wynik „prawdziwego” śledztwa w sprawie tragedii, które prowadzi zespół ds. badań wypadków lotniczych Antoniego Macierewicza. Poprzednie śledztwo Kaczyński nazwał „wielkim udawaniem”.

Kaczyński zaapelował też do zgromadzonych ludzi, aby przychodzili przed Pałac Prezydencki 10 dnia każdego miesiąca. – Spotykamy się tu, bo chcemy by w Polsce zatriumfowała prawda, by to wszystko, co nas niszczyło przez lata, zostało uchylone – dodał szef partii PiS. Jak powiedział, „ta tradycja jest elementem naszej siły”.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 w Smoleńsku w Rosji zginęło 96_osób, w tym prezydent Lecha Kaczyński z żoną Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, dowódcy sił zbrojnych, posłowie i senatorowie.

Autor: Aleksandra Gersz

Aleksandra Gersz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.