Prezydencie, apelujemy o ugodę! Szkoda czasu

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Prezydencie, apelujemy o ugodę! Szkoda czasu

Leszek Kalinowski

Uporządkujmy finanse - uważają panie z ośmiu zielonogórskich stowarzyszeń i partii. Prezydent Kubicki: - Gdyby było źle, konsekwencje byłyby poważne

W poniedziałek reprezentantki różnych organizacji zaapelowały do prezydenta, by zakończył spór z przedszkolami niepublicznymi, który ciągnie się od pięciu lat. Zaapelowały też do rady, by przyjrzała się miejskim finansom, nieprawidłowościom, wykrytym choćby przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

- Nie godzimy się na to, że władza może wszystko i za nic nie odpowiada - mówi Aleksandra Mrozek z Nowoczesnej. - Nieprawidłowości dotyczą m.in. przekazania pieniędzy miejskim podmiotom, zanim zakończył się konkurs o zewnętrzne dotacje. Nie określono terminu, do kiedy należy je wydać.

Panie podkreślają, że zwykły obywatel za niedopełnienie obowiązku jest karany. A urząd? Antonina Ambrożewicz - Sawczuk ze Stowarzyszenia My Zielonogórzanie nie kryje emocji: - Chciałoby się zagrzmieć, gdzie jest rada miasta? Gdzie jest komisja rewizyjna, w której przewodniczącym powinien być ktoś z opozycji? U nas tego nie ma! Gdzie jest komisja budżetu?

W sprawie nieprawidłowo naliczanej dotacji przedszkolom niepublicznym, panie były zgodne. Jeden wyrok już zapadł. Miasto wypłaciło 2 mln zł. Ale nie zakończyła się jeszcze sprawa „Ślimaczka” oraz ta, dotycząca dotacji za lata 2014-2016. Będą kolejne miliony do oddania wraz z odsetkami. Zdaniem A. Mrozek razem wyjdzie 10 mln zł.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.