Proces o pensję prezydenta Białegostoku. Niespodziewane postanowienie sądu. Tadeusz Truskolaski ma zapłacić miastu 19 tysięcy złotych

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Proces o pensję prezydenta Białegostoku. Niespodziewane postanowienie sądu. Tadeusz Truskolaski ma zapłacić miastu 19 tysięcy złotych

Tomasz Mikulicz

Tadeusz Truskolaski przegrał w sądzie proces o obniżenie mu pensji. Teraz na dodatek sąd uwzględnił zażalenie radnego PiS i nakazuje prezydentowi pokryć koszty postępowania.

A zaczęło się od tego, że w październiku 2016 roku radni PiS obniżyli prezydentowi pensję z 13 tys. do 9 tys. zł brutto. Tadeusz Truskolaski poszedł do sądu i pozwał pracodawcę - urząd miasta. Pełnomocnikiem tego ostatniego został radny PiS Marek Chojnowski. W maju zeszłego roku prezydent wygrał w pierwszej instancji, ale w drugiej przegrał. Sąd odstąpił jednak od zasądzenia od Tadeusza Truskolaskiego kosztów postępowania. I od tej decyzji zażalenie złożył Marek Chojnowski.

W dalszej części arrtykułu:

 • Dowiesz się, dlaczego Marek Chojnowski złożył zażalenie
 • Czy Tadeusz Truskolaski skomentował całą sprawę
 • Jak sytuację oceniają opozycyjni radni
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.