Karina Obara

Prof. Jerzy Zajadło: Sędziowie Sądu Najwyższego bronią prawa i sprawiedliwości przed PiS-em

Prof. Jerzy Zajadło: - Szczerze mówiąc, nie ma sensu, byśmy byli w Unii, jeśli mamy nie przestrzegać wyroków TSUE, łamać prawo unijne, a przy okazji Fot. archiwum Prof. Jerzy Zajadło: - Szczerze mówiąc, nie ma sensu, byśmy byli w Unii, jeśli mamy nie przestrzegać wyroków TSUE, łamać prawo unijne, a przy okazji niszczyć polską konstytucję
Karina Obara

- W Katowicach, na jednej z pierwszych konferencji sędziowskich integrujących sędziów wobec „rewolucji PiS”, którą podsumowywałem, powiedziałem: panie i panowie sędziowie, stoicie wobec gigantycznego paradoksu, musicie bronić prawa i sprawiedliwości przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. I tak właśnie jest teraz - mówi prof. Jerzy Zajadło, prawnik Uniwersytetu Gdańskiego.

- Sąd Najwyższy skierował pięć pytań do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie czystki w SN oraz zawiesił stosowanie przepisów ustawy o SN, określających zasady przechodzenia sędziów tego sądu w stan spoczynku. Takiego scenariusza nikt się chyba nie spodziewał?

A trzeba się było go spodziewać, bo zapowiadano już od dłuższego czasu, że Sąd Najwyższy powinien skorzystać z takiej możliwości.

Co o sporze wokół Sądu Najwyższego mówi prof. Jerzy Zajadło? Czytaj dalej rozmowę Gazety Pomorskiej.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.