Tomasz Mikulicz

Program Mieszkanie Plus w Białymstoku. Mieszkanie Plus droższe niż komunalne? Tak, to możliwe

Żółtym kolorem zaznaczono działkę przy ul. Dojnowskiej, na której mogą stanąć bloki w ramach programu Mieszkanie Plus. Czerwony kolor to linie energ Fot. bgkn Żółtym kolorem zaznaczono działkę przy ul. Dojnowskiej, na której mogą stanąć bloki w ramach programu Mieszkanie Plus. Czerwony kolor to linie energetyczne.
Tomasz Mikulicz

Dzwonić, prosić, wysyłać listy. Tak władze powinny naciskać, by jak najszybciej realizowany był u nas program Mieszkanie Plus - uważa radny PiS Marek Chojnowski.

Podkreśla, że takie miasta jak Łomża czy Suwałki podpisały już listy intencyjne. A Białystok nie.

Rządowy program zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. Ziemię dają m.in. gminy, a inwestycję finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości.

- Dlaczego mielibyśmy nie chcieć uczestniczyć w tym programie? Jesteśmy jak najbardziej otwarci na jego realizację, ponieważ mogliby z niego skorzystać mieszkańcy naszego miasta - mówi Urszula Mirończuk, rzeczniczka prezydenta.

W dalszej części tekstu:

 • Dowiesz się, jak blisko jest porozumienia na linii magistrat - BGKN
 • Z którą działką pod budowę mieszkań są problemy
 • Jak może być stawka czynszu w programie Mieszkanie Plus
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.