Prokurator w firmie w Jeleńcu. To skład odpadów niebezpiecznych. Dariusz K. z Chełmna [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane KP PSP w Chełmnie
Monika Smól

Prokurator w firmie w Jeleńcu. To skład odpadów niebezpiecznych. Dariusz K. z Chełmna [zdjęcia]

Monika Smól

Dariusz K. z Chełmna został zatrzymany przez policję. Założył spółkę z Warszawie, wydzierżawił ziemię w Jeleńcu i składuje na niej odpady niebezpieczne. Nie ma zezwoleń. Odmówił też składania zeznań.

46-letni mieszkaniec Chełmna 15 października podpisał umowę dzierżawy z właścicielem działki w Jeleńcu (powiat chełmiński). Twierdził, że będzie prowadził działalność gospodarcza. Właściciel nieruchomości nie dociekał, co zamierza tam robić.

- W listopadzie zaczęły docierać do nas informacje, że wieczorami przyjeżdżają tam samochody i zrzucają kontenery. 15 listopada zarządziłem w tej firmie kontrolę - mówi Andrzej Zieliński, wójt gminy Papowo Biskupie. - Obecny był właściciel gruntu i dzierżawca.

Urzędnicy chcieli sprawdzić, co wwożone jest na teren działki w Jeleńcu, ale nie można było tego ustalić. Większość pojemników nie miała etykiet, była nieoznakowana. Domyślono się, że to lakiery, farby, rozpuszczalniki, substancje chemiczne.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.