Prokuratura oceni kandydata PiS na burmistrza Suchowoli

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Andrzej Matys

Prokuratura oceni kandydata PiS na burmistrza Suchowoli

Andrzej Matys

Po naszych publikacjach kandydaci Koalicji Obywatelskiej złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata PiS na burmistrza Suchowoli.

Po naszych publikacjach kandydaci Platformy Obywatelskiej złożyli wczoraj w Prokuraturze Rejonowej Białystok - Północ zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kandydata PiS na burmistrza Suchowoli.

Kandydat, czyli Wiesław Bruzgo zamieszczał na swoim koncie na Fecebooku pełne wulgaryzmów wpisy, w których nawołuje m.in. do nienawiści.

- Byliśmy zbulwersowani i zszokowani wpisami na portalu społecznościowym kandydata na burmistrza Suchowoli Wiesława Bruzgo. Jako osoby startujące w wyborach chcemy powiedzieć, że sprzeciwiamy się takim wpisom i takiemu językowi, szerzeniu nienawiści. Dlatego składamy zawiadomienie do prokuratury - mówi Łukasz Prokorym kandydat na radnego Koalicji Obywatelskiej i dodaje. - Gorąco wierzymy, że dzisiejsze zawiadomienie zostanie sprawdzone przez prokuratora, który podejmie stosowne czynności aby ukarać osobę, która naszym zdaniem, nienawiść szerzy.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

 • Czy PiS odwoła swego kandydata
 • Co Wiesław Bruzgo napisał w swoim oświadczeniu
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.