Andrzej Matys

Prokuratura pyta Rosjan, czy Putin czuje się znieważony. Ameryką i UE przejmuje się mniej

Prokuratura pyta Rosjan, czy Putin czuje się znieważony. Ameryką i UE przejmuje się mniej
Andrzej Matys

Sprawa facebookowych wpisów Wiesława Bruzgo nabiera formatu... międzynarodowego. Prokuratura w Sokółce wystąpiła do rosyjskich organów sprawiedliwości o pomoc prawną. Powód? Możliwość znieważenia prezydenta Władimira Putina przez byłego kandydata PiS na burmistrza Suchowoli.

Jak pisaliśmy, Wiesław Bruzgo startował w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Zanim jednak do wyborów doszło, „Gazeta Współczesna” ujawniła wpisy, jakie Bruzgo zamieszczał na swoim profilu na Facebooku. Po tym władze Prawa i Sprawiedliwości cofnęły kandydatowi rekomendację na burmistrza Suchowoli i wyrzuciły z partii.

Wpisy kandydata były bowiem przepełnione antysemityzmem, ksenofobią, wulgaryzmami i mową nienawiści wobec jego przeciwników politycznych. „Ten śmieć już dawno POwinien przestać oddychać” - to o pośle Niesiołowskim, a o premier Ewie Kopacz z PO - „Parchate anty-Polskie k...sko”.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.