Andrzej Galczak

Propozycje mieszkańców Włocławka czekają na realizację

Najwięcej propozycji mieszkańców dotyczy budowy placów zabaw i miejsc rekreacji. Fot. Wojciech Alabrudziński Najwięcej propozycji mieszkańców dotyczy budowy placów zabaw i miejsc rekreacji.
Andrzej Galczak

3,5 mln zł wydadzą władze Włocławka na postulaty mieszkańców.

Prawie 13 tys. kart oddali mieszkańcy naszego miasta w głosowaniu na propozycje zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

9748 kart oddano w formie papierowej, a ponad 3 tys. elektronicznie.

Przypomnijmy, że do rozdzielenia było 3,5 mln zł. Na Zazamcze, Małe Południe i śródmieście przeznaczonych zostało po 700 tys. zł, Duże Południe i Michelin - po 350 tys. zł, Kazimierza Wielkiego - 450 tys. zł, a Zawiśle otrzymało 250 tys. zł.

Place zabaw, siłownie, infrastruktura sportowa...

Na Zazamczu pieniądze zostaną przeznaczone na kompleks sportowo-rekreacyjny przy Zespole Szkół Elektrycznych. Na Małym Południu realizowane będą trzy zadania: plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 13 (300 tys. zł), rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej o siłownię zewnętrzną przy Szkole Podstawowej nr 12 i Zespole Szkół Muzycznych przy ulicy Wiejskiej (200 tys. zł) oraz budowa systemu monitoringu miejskiego na Małym Południu (200 tys. zł). Natomiast w śródmieściu po 300 tysięcy zł otrzymają przedszkola nr 12 i 19 z przeznaczeniem na place zabaw oraz 100 tys. na siłownię usytuowaną w Parku Łokietka. Na Dużym Południu 350 tys. zł przeznaczonych zostanie na plac zabaw przedszkola nr 32 i dostosowanie go do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Podobna kwota zostanie przeznaczona na Biblioteczny Plac Zabaw w Michelinie. Na osiedlu K. Wielkiego pieniądze wspomogą przytulisko dla kotów (200 tys. zł) i parkingi przy ul. Żytniej 64, 72 i 78 (250 tys. zł).

Natomiast na Zawiślu postawione zostanie ogrodzenie przy Zespole Szkół nr 8 i przy filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej.

Prace rozpoczną się w różnych terminach

- Realizacja zadań z budżetu obywatelskiego będzie rozłożona w czasie, a prace rozpoczną się w różnych terminach - mówi Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta.

Rzecznik jednocześnie dodaje, że wynika to m.in. z charakteru dokumentacji projektowo-kosztorysowych.

Andrzej Galczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.