Protest na UwB. Nie chcą się łączyć z PB, nie chcą ustawy Gowina

Czytaj dalej
Fot. Jacek Chlewicki
Marta Gawina

Protest na UwB. Nie chcą się łączyć z PB, nie chcą ustawy Gowina

Marta Gawina

To nie jest nasza ustawa. Nikt z nami nie rozmawiał, obawiamy się o przyszłość naszej uczelni. Nie chcemy się łączyć z politechniką - tak mówili uczestnicy protestu, który został zorganizowany we wtorek przed siedzibą Uniwersytetu w Białymstoku.

Ustawa, która ma leczyć szkolnictwo wyższe, dąży do jego zubożenia. Uniwersytet nie ma się komuś opłacać, edukacja zawsze była inwestycją. A dąży się do tego, by w Polsce liczyło się tylko kilka uczelni. Żeby to była tylko Warszawa, Kraków, Poznań, Toruń. Uniwersytety takie jak te w Białymstoku, Rzeszowie, Olsztynie nie będą miały już takiego znaczenia, bo są uważane za prowincjonalne - mówi Jakub Janusz, student kulturoznawstwa na UwB. Publicznie zabrał głos na proteście, który został zorganizowany we wtorek rano przed siedzibą UwB przy placu NZS. Demonstrację przygotowały wspólnie trzy uczelniane związki. Z powodzeniem.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.