Justyna Przybytek

Przebudowa węzła Giszowiec. Jak objechać korki

Od 27 maja na DK86 w Katowicach będzie już obowiązywać czasowa organizacja ruchu Fot. LOTA Od 27 maja na DK86 w Katowicach będzie już obowiązywać czasowa organizacja ruchu
Justyna Przybytek

Od 27 maja na DK86 w Katowicach będzie już obowiązywać czasowa organizacja ruchu, związana z przebudową węzła Giszowiec. Ul. Pszczyńska zostanie zwężona do jednego pasa, zamknięty zostanie zjazd z A4 w kierunku na Tychy. Korki będą ogromne.

W poniedziałek zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na czas przebudowy węzła Giszowiec na DK86. Jednak ze względu na duży zakres przedsięwzięcia generalny wykonawca przystąpi do jej wdrażania już od dziś, 24 maja. Spodziewajcie się zwężenia do jednego pasa ruchu na ul. Pszczyńskiej (DK86) w kierunku na Sosnowiec i Częstochowę. Jednocześnie na ul. Gospodarczej nastąpi zmiana pierwszeństwa ruchu. Tyle, jeśli chodzi o przygotowania. Na co natkną się kierowcy 27 maja?

DK86 na wysokości Giszowca zostanie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku - zarówno w stronę Sosnowca, jak i w stronę Tychów. Korki będą też w ruchu lokalnym, bo choć zjazdy z DK86 na ulice Kolistą i 73. Pułku Piechoty (czyli na Giszowiec, Szopienice oraz Ochojec, Piotrowice i Ligotę) zostaną utrzymane, to ze względu na spiętrzenie ruchu, mogą być nieprzejezdne. To nie koniec utrudnień. Zamknięty zostanie także zjazd z autostrady A4 - jadąc od strony Gliwic - w kierunku Murcek i Tychów. Ta tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez co najmniej 12 miesięcy.

Jak ominąć korki? Będzie trudno. Generalnie na trasie Tychy-Katowice-Sosnowiec najszybciej przemieścimy się pociągami Kolei Śląskich.

Objazdy dla aut też są. W relacji Wrocław/Gliwice-Tychy/Bielsko-Biała ze względu na zamknięcie zjazdu z autostrady A4 w kierunku Tychów, objazd zostanie poprowadzony na wprost autostradą A4 do Mysłowic, do węzła Brzęczkowice, a następnie w prawo na drogę ekspresową S1. Natomiast objazd dla relacji Tychy/Bielsko-Biała-Częstochowa zostanie wyznaczony drogą S1 w kierunku węzła autostradowego Brzęczkowice i dalej w kierunku węzła Podwarpie.

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.