Przeczytaj, jakie opinie i uwagi zgłosili Czytelnicy na forum

Czytaj dalej
Fot. 123rf
(MT, JM, GM, R-ED)

Przeczytaj, jakie opinie i uwagi zgłosili Czytelnicy na forum

(MT, JM, GM, R-ED)

Przeczytaj, jakie opinie i uwagi zgłosili Czytelnicy na forum 16 marca 2016 r.

Jan z Żagania: - Po wcześniejszej, skutecznej ofensywie by zespół poaugustiański w Żaganiu stał się pomnikiem historii, żagański społecznik i regionalista, Adam Raciborski walczy o kolejne fundusze i wsparcie, aby mauzoleum książąt żagańskich - kościół p.w. św. Krzyża odzyskał swój dawny blask. Tym razem zbierane są środki finansowe na elewację. Warto docenić zaangażowanie społeczników.

Jadwiga Jastrzębska: - Bajkowe, niesamowite swoją kolorystyką kwiaty - po prostu bratki. To dzięki mieszkańcom Żagania ozdobią ulice Warszawską, Rynek, Bracką, Słowackiego, Keplera oraz pierwszy raz od tego roku, zawędrują również na lewobrzeżną część Żagania. Akcja ta, już druga, na stałe wpisuje się w akcje społeczne mieszkańców. Odzew jest niesamowity, kolejny raz pokazaliśmy, że w jedności siła. Dziękujemy bardzo! No i jeszcze nasz apel do tych którzy w ubiegłym roku podbierali kwiatki z gazonów: nie róbcie tego, dajcie szansę pokazania bratkom pełnej krasy, a będzie nam raźniej i bardziej kolorowo.

Krzysztof 62: - Zdecydowanie należy przywrócić w polskich szkołach normalność. Wszyscy zatroskani stanem edukacji oraz wychowywania młodzieży mają serdecznie dość lewackich eksperymentów na młodych umysłach. Mam nadzieję, że to dobra zmiana. Życzę pani kurator udźwignięcia ciężkiego zadania jakim jest naprawa i podniesienie poziomu polskiej edukacji (komentarz do wtorkowej nominacji Ewy Rawy na lubuskiego kuratora oświaty - dop. red.).

Stefan: - Gdy otwieram gazetę, czytam, że szefem elektrociepłowni został Mirosław Rawa. Kuratorem oświaty została Ewa Rawa. Do tego szefem Agencji Nieruchomości Rolnych został „rolnik” Sebastian Pieńkowski. Wszyscy z PiS-u, wszyscy swoi. Jak widać hasło prezydenta Dudy „Ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie” się sprawdza.

Zulek1992: - Jechałem za kierowcą ciężarówki i jak zobaczyłem, co on wyprawia, zadzwoniłem na policję, ale patrol nie przyjechał natychmiast, bo za ciężarówką jechałem jeszcze dobre 30-40 km. Kierowca ciężarówki sam zjechał na pobocze zanim policja w ogóle dotarła na miejsce. Przed tirem zatrzymała się bowiem osobówka i jej kierowca z niej wysiadł i uniemożliwił odjazd ciężarówce. To jest skandal. Jak pijany facet może sobie jechać dobre 20-30 minut po zgłoszeniu tego faktu na policję?! (Komentarz do informacji o zatrzymaniu 56-latka z Czech, który po drodze S3 koło Gorzowa jechał ciężarówką, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie - dop. red.).

Zielonogórzanin: - Uczestnicy marszów KOD-u powinni domagać się zniesienia śmieciowych umów, walki z ubóstwem, polepszenia sytuacji w służbie zdrowia itp. Trzeba walczyć o godne życie w Polsce, podpowiadać, wytykać rządowi, co ma zrobić, a nie tylko mówić o obronie konstytucji, bo konstytucja jeść nie da („Białe jest białe” - „GL” z 16 marca 2016 r.).

Rowerzysta z Zielonej Góry: - Na rogu ul. Reja i ul. Wojska Polskiego jest przejście dla pieszych. Przechodzi tamtędy dużo ludzi i na długo blokują przejazd aut. Takie przejście powinno być zrobione na czas. Wystarczy 30 sekund, by piesi mogli przejść. Bo inaczej ciągle ten teren jest zakorkowywany przez samochody.

Były pacjent: - Chciałbym pochwalić Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie. Jestem po operacji biodra. Zetknąłem się tam z wielką życzliwością ze strony całego personelu. Począwszy od samego wejścia. Coś sympatycznego. Szczególnie chcę podziękować doktorowi Karolowi Balcerkiewiczowi ortopedzie ordynatorowi oddziału B i pani Mariolce od rehabilitacji. Chciałbym by ci ludzie byli docenieni. A same pomieszczenia - czystość, perfekcja, super.

Maria z Zielonej Góry: - Nie mogę już oglądać tego, co wyprawia opozycja nie mogąc się pogodzić z tym, że straciła władzę. Trzeba usiąść i rozmawiać, by rozwiązać problemy, które się nawarstwiły.

Zbigniew z Nowej Soli: - Wielokrotnie w tym miejscu poruszałem sprawę fatalnego stanu chodnika na ul. Staszica od Zielonogórskiej aż za wiadukt. Dlaczego nic się nie robi, żeby choć trochę ułatwić tam życie pieszym i rowerzystom. W końcu to bardzo ważny trakt w mieście, tą drogą do pracy przychodzą i wracają pracownicy Gedii, urzędu skarbowego, Odlewniaka, Poradni Pedagogicznej czy Straży Pożarnej.

(MT, JM, GM, R-ED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.