Przed gwiazdką pomogą niepełnosprawnym dzieciom

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Renata Kudeł

Przed gwiazdką pomogą niepełnosprawnym dzieciom

Renata Kudeł

W niedzielę święty Mikołaj przyjedzie do Kowala - to oznacza, że czas rozpocząć tegoroczną bożonarodzeniową akcję dobroczynną.

W remizie OSP w tę niedzielę będzie świątecznie, gwarno, kolorowo... i charytatywnie. Już po raz piąty Stowarzyszenie „Aktywny Kowal” oraz władze miasta organizują bożonarodzeniową akcję dobroczynną pod nazwą „Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala”.

- Jako pomysłodawca tego przedsięwzięcia chciałbym, aby dołączyło do nas jak najwięcej kowalan - mówi Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz miasta. - Często, chcąc pomagać, nie widzimy, że potrzebujący są blisko nas. Dlatego warto spojrzeć uważnie dookoła siebie. Bieda, choroby, nieszczęśliwe wydarzenia, dotykające całych rodzin, uderzające także w dzieci - temu wszystkiemu nie możemy zapobiec, ale możemy wesprzeć w trudnych chwilach, umniejszyć trosk.

Akcja w remizie OSP rozpocznie się o godz. 14.30 i potrwa do wieczora. W programie m.in. występ zespołu „Melodia”, występy przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i Zespołu Szkół CKR. Zaprezentują się uczniowie ze szkoły tańca we Włocławku, będzie też pokaz wschodnich sztuk walki i występ orkiestry dętej wraz z mażoretkami.

Na godz. 18 zaplanowano aukcję podarowanych przez mieszkańców przedmiotów. Licytację poprowadzi burmistrz Eugeniusz Gołembiewski. To będzie kulminacja bożonarodzeniowej aukcji. A co pójdzie pod młotek?

- Mamy wiele pięknych przedmiotów do zlicytowania - mówi Jadwiga Śpibida, przewodnicząca Stowarzyszenia „Aktywny Kowal”.

- Są też dary nietypowe - zdradza pani Jadwiga. - Wśród nich jest na przykład zabytkowa maszyna do pisania oraz koce gaśnicze, wiadomego zastosowania.

Atrakcją imprezy w remizie będą m.in. kiosk z pysznymi ciastami oraz trójkołowi motocykliści, którzy za symboliczny datek będą wozić chętnych swoimi pojazdami po placu targowym wokół Agromy.

Poza tym w niedzielę można będzie za darmo zmierzyć sobie ciśnienie krwi, zważyć się oraz zbadać poziom cukru. Dzieci jak magnes przyciągnie zapewne fantazyjne malowanie twarzy i możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem. Dochód z akcji dobroczynnej zostanie przeznaczony na świąteczne upominki dla dzieci niepełnosprawnych oraz małych kowalan w domach dziecka.

Społeczny Komitet Bożonarodzeniowej Akcji Dobroczynnej pn. „Święty Mikołaj przyjeżdża do Kowala” zachęca już dziś do kupna kartek świątecznych - w Urzędzie Miasta i w szkole podstawowej.

Renata Kudeł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.