Przedłużenie ul. Sitarskiej. Oszczędzimy cenne minuty. Ulica ks. Sopoćki już otwarta

Czytaj dalej
Marta Gawina

Przedłużenie ul. Sitarskiej. Oszczędzimy cenne minuty. Ulica ks. Sopoćki już otwarta

Marta Gawina

Dwie jezdnie, nowy wiadukt nad torami, ścieżki rowerowe, ale też... buspasy. To przedłużenie ul. Sitarskiej, które połączyło duże osiedla z centrum miasta. Nowej trasie już patronuje ks. Michał Sopoćko.

Rowerem w 6 minut, samochodem w 2,5 minuty, a autobusem w cztery minuty. Tyle zajmuje pokonanie ul. ks. Sopoćki, która we wtorek rano została oddana do ruchu. To przedłużenie ul. Sitarskiej łączące ul. Świętokrzyską z Poleską. Prowadzi do centrum miasta z pominięciem ul. Antoniukowskiej i wiaduktu Dąbrowskiego.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Wszystko pięknie, wszystko ładnie, ale jak zwykle ktoś nie przewidział wszystkiego do końca. Otóż jest jedno poważne wąskie gardło - skrzyżowanie Sitarskiej z Poleską. Jeżeli odpowiednie służby nie przeprogramują długości świateł, to cała ta inwestycja za grube miliony będzie kolejną zmorą kierowców, a cieszyć będzie tylko naszych miejskich włodarzy. Wczoraj postanowiłem przejechać się tą nową rewelacją i stwierdzam, że światła na w/w skrzyżowaniu świecą tak krótko, że zdążą przejechać tylko 2 samochody, i to jak odpowiednio szybko ruszą. To teraz, jak są wakacje i jeszcze dzieciuchy nie są wożone do szkół i tylko niewielka garstka kierowców wiedziała o otwarciu tego nowego połączenia. A co będzie jak dzieciuchy we wrześniu co najmniej dwukrotnie zwiększą ilość samochodów, a kierowcy dowiedzą się o nowej ulicy i skrócie ? Nie chciałbym być pesymistą i "czarnowidzem", ale już widzę te korki chyba aż do Świętokrzyskiej. Do tego ten buspas - DLA JEDNEJ LINII ! A miało (mogło) być tak fajnie - dwa pasy ruchu w każdą stronę, aż się chciało jechać, mimo krótkiego odcinka. Ja rozumiem dofinansowanie unijne na polepszenie komunikacji zbiorowej, ale żeby marnować tak cenny jeden pas dla tylko jednej linii ?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.