Przedsiębiorcy: Koronawirus mocno przyciął nam dochody, a opłaty robić trzeba

Czytaj dalej
Fot. Robert Woźniak
Katarzyna Piojda

Przedsiębiorcy: Koronawirus mocno przyciął nam dochody, a opłaty robić trzeba

Katarzyna Piojda

- Pracowałam tak długo, jak było wolno, czyli do końca marca – zaczyna szefowa zakładu fryzjerskiego w powiecie świeckim. - I do końca przychodzili klienci. Od kwietnia jestem na przymusowym wolnym. Takiej długiej przerwy nie miałam w 20-letniej karierze zawodowej.

Kobieta urlopem by tego nie nazwała. Na urlopie człowiek odpoczywa, a w czasach koronawirusa nie ma relaksu. Jest stres.

Ona nie martwi się brakiem klientów po powrocie. W swojej miejscowości właśnie ona ma najwięcej chętnych na strzyżenie i modelowanie. Chodzi natomiast o opłaty. - Pomieszczenia na salon wynajmuję od prywatnej osoby, miesięcznie za sam najem płacę 2 tysiące złotych – opowiada fryzjerka. - Nawet nie rozmawiałam z właścicielem o tymczasowej obniżce. Nie ma szansy, żeby się zgodził.

Według Konfederacji Lewiatan, nie ma branż odpornych na pandemię. - Odsetek firm, dla których negatywny wpływ jest odczuwalny, bardzo szybko wzrasta – zaznacza dr Sonia Buchholtz, ekspertka Konfederacji Lewiatan. - Dla części z nich zaczyna już zagrażać stabilności firmy

Ponad 40 proc. przedsiębiorców, tak wynika z badań BCC, skorzystało z pomocy w ramach tarczy. Zarazem aż prawie 60 proc. ankietowanych zadeklarowało, że żadna forma wsparcia ich nie obejmuje. To często wyrok rynkowej śmierci lub łaski życia dla wielu z nich.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.