Przedszkolaki jednak dostały swoje miejsca

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Leszek Kalinowski

Przedszkolaki jednak dostały swoje miejsca

Leszek Kalinowski

Wszystkie dzieci mają miejsca w przedszkolach. Choć nie zawsze w tych, które wybrali ich rodzice. Wczoraj wywieszono listy osób zakwalifikowanych.

Wielkie emocje towarzyszyły 18 kwietnia Ewelinie Krawczenko, która marzyła, by mała Iga dostała się do przedszkola. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie.

Do placówek rodzice złożyli 1.344 wniosków, z czego 93 odpadły. Powód? Dotyczyły dzieci 2,5-letnich i młodszych.
Pozostałe pociechy, w liczbie 1.170, zostało przyjętych do przedszkoli. Chodzi o 710 trzylatków, 90 - czterolatków, 56 - pięciolatków i 314 - sześciolatków w zerówkach i przedszkolach. Nie wszystkie jednak dzieci dostały się do wskazanych placówek.

W przypadku trzylatków sytuacja ta dotyczy 58 dzieci. Będą mogły znaleźć opiekę w dodatkowych oddziałach, które uruchomione zostaną m.in. w przedszkolach nr: 10, 11, 13, 14. Poza tym 8 czterolatków nie uzyskało odpowiedniej liczby punktów, by dostać się do placówki. Dla nich, podobnie jak dla pięciu pięciolatków zostaną wskazane konkretne miejsca. Rodzice otrzymają pisemne powiadomienia. - Teraz rodzice przedszkolaków mają czas do 22 bm., by potwierdzić, że ich dziecko będzie chodzić do danej placówki - mówi zastępca naczelnika wydziału oświaty Lidia Gryko. - Wtedy dokładnie będzie wiadomo, czy gdzieś są wolne miejsca. Ogłoszenie list przyjętych dzieci nastąpi 26 bm. o 12.0.0.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.