Przedterminowe wybory na nowego wójta gminy Świdnica odbędą się jeszcze w tym roku. Kiedy mieszkańcy będą mogli oddać swój głos?

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Przedterminowe wybory na nowego wójta gminy Świdnica odbędą się jeszcze w tym roku. Kiedy mieszkańcy będą mogli oddać swój głos?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Po śmierci Krzysztofa Stefańskiego, wójta gminy Świdnica, konieczne jest zorganizowanie przedterminowych wyborów. Znana jest już data ich przeprowadzenia. Kiedy się odbędą?

Wójt gminy Świdnica, Krzysztof Stefański, zmarł 11 października bieżącego roku. Przez ostatnie miesiące zmagał się z chorobą nowotworową. W tej walce wspierali go mieszkańcy, organizując akcje i zbiórki na leczenie. Krzysztof Stefański pełnił funkcję wójta gminy od 2018 roku. Miał jeszcze mnóstwo planów i pomysłów, jak ulepszyć życie mieszkańców...

Po śmierci samorządowca mieszkańcy stworzyli specjalną petycję, by to dotychczasowa zastępczyni wójta - Izabela Mazurkiewicz, pełniła funkcję komisarza rządowego. Jak tłumaczyli swój pomysł?

- Zastępca wójta Krzysztofa Stefańskiego - Izabela Mazurkiewicz przez cały czas choroby godnie go zastępowała, pilnując interesów gminy, doprowadzając do finału rozpoczęte inwestycje i nadając bieg nowym ważnym dla gminy zadaniom - tłumaczyli mieszkańcy gminy. - I. Mazurkiewicz jest w tej chwili najlepiej orientującą się w sprawach gminy osobą, mającą poważanie i szacunek wśród współpracowników i mieszkańców.

Czy rzeczywiście I. Mazurkiewicz zostanie komisarzem rządowym? Prawdopodobnie nazwisko takiej osoby poznamy w najbliższym czasie. Będziemy o tym informować na bieżąco.

[polecane]20880748[/polecane]

A co z wyborami nowego wójta gminy Świdnica?

[sonda]11950[/sonda]

Znany jest już termin przedterminowych wyborów w Świdnicy

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Świdnica w województwie lubuskim ustalono, że odbędą się one 20 grudnia bieżąco roku.

Do 7 grudnia mieszkańcy powinni uzyskać informację (te pojawią się na plakatach) o zarejestrowanych kandydatach na wójta.

Dokładnie 18 grudnia o godz. 24.00 zakończy się kampania wyborcza, zaś 20 grudnia o godz. 7.00 rano rozpocznie się głosowanie, które potrwa do godz. 21.00.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.