Przetarg na bydgoski rower aglomeracyjny ogłoszony. Wypożyczeń rowerów jest mniej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Wojciech Mąka

Przetarg na bydgoski rower aglomeracyjny ogłoszony. Wypożyczeń rowerów jest mniej

Wojciech Mąka

Bydgoscy drogowcy ogłosili przetarg na rower aglomeracyjny na przyszły rok. Sytuacja jest trudna z powodu pandemii, dlatego przetarg dotyczy jedynie obsługi BRA w przyszłym roku. Zanotowano spadek liczby wypożyczeń rowerów. Ale oddano do użytku drogę rowerową wzdłuż ul. Focha.

- Umowa na świadczenie usługi będzie obowiązywała tylko przez rok 2021 i opierać się będzie na istniejącym, obecnie użytkowanym zapleczu rowerowym oraz istniejących stacjach - mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Proponowane rozwiązanie wydaje się obecnie optymalnym w sytuacji epidemiologicznej, spadającej liczby wypożyczeń oraz trudnej sytuacji tej branży w innych miastach Polski.
[polecane]21073121,21072527;1;To może Cię zainteresować[/polecane]
I nie ma co dyskutować, wpływ na spadek zainteresowania rowerami w ostatnim okresie miały trwająca od wielu miesięcy pandemia Covid-19, okresowe zawieszenie systemu w ramach obostrzeń epidemiologicznych oraz pojawienie się w mieście elektrycznych hulajnóg i skuterów. - Z uwagi na fakt, że spadek popularności wypożyczalni rowerów publicznych ma tendencję ogólnokrajową, wprowadzimy w przyszłym sezonie rozwiązanie alternatywne, które utrzyma funkcjonalność systemu przy ograniczonych nakładach inwestycyjnych - mówi rzecznik i zastrzega: - Nie rezygnujemy z roweru miejskiego.

[promo]5157[/promo]

Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.