Czesław Wachnik

Przy S3 powstaje galeria handlowa

budowa galerii handlowej przy S3 w Sulechowie Fot. Fot. Czesław Wachnik Na razie prace przy budowie Centrum Handlowego znajdują się na początku. Ale inwestycja ma być zakończona w listopadzie. Na powierzchni ok. 2 tys. mkw. powstanie kilka pawilonów oraz restauracja McDonalds. Będą sklepy m.in. CCC, Spar czy Pepco. Ich otwarcie zaplanowano już w listopadzie 2017 roku
Czesław Wachnik

Robert Kania, zielonogórzanin, którego spotkaliśmy na stacji paliw w Sulechowie, mówi, że centrum handlowe w stylu Focus Mallu byłoby bardzo przydatne.

- Często jako przedstawiciel firmy jeżdżę do Sulechowa i okolic. I niekiedy wracam dosyć późno. Wtedy takie centrum z dobrym marketem ogólnospożywczym, a także sklep odzieżowy, byłoby dla mnie zbawieniem - mówi pan Robert. - Mógłbym tu zrobić zakupy. Dlatego czekam z utęsknieniem na zakończenie tej inwestycji.

Marię Kusiak spotkaliśmy na spacerze z wnukiem na ulicy Leśniej. Pani Maria przyjechała do córki, by zająć się właśnie wnukiem. Jak sama mówi, z uwagą obserwuje budowę centrum handlowego. Wielokrotnie o nim słyszała.

- Ale jak patrzę na budowę, to widzę tam niewielu ludzi. A przecież kilka dużych sklepów w Sulechowie jest potrzebnych - zauważa pani Maria. - To prawda, że w centrum są markety, ale chcąc tam dojść, trzeba mieć dobre nogi. Dlatego czekam na otwarcie sklepów obok mieszkania córki.

Przed kilkoma dniami odwiedziliśmy miejsce budowy. Prace są dopiero w początkowej fazie i skupiają się głównie na robotach ziemnych, budowie sieci zewnętrznych, czyli doprowadzenia wody, energii elektrycznej itp.

A jak się dowiedzieliśmy, Centrum Handlowe QUICKPARK ma być otwarte już w listopadzie 2017 roku.

- I będzie - zapewnił nas burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny. - Dziś buduje się w ekspresowym tempie i jak mnie zapewniono, do listopada wszystko ma być gotowe.

Burmistrz Odważny dodał, że dla Sulechowa budowa Centrum Handlowego ma duże znaczenie nie tylko ze względu na powstanie dodatkowej sieci sklepów, w tym takich , których obecnie nie ma w mieście.

- Nie mniej ważne są dodatkowe miejsca pracy, a powstanie ich minimum kilkadziesiąt. Bo już w samym Mc Donaldzie będzie ich taka liczba.

- A pamiętajmy jeszcze o wielu sklepach z odzieżą czy innymi towarami - dodał burmistrz Odważny.

O tym, że inwestycja ma być zakończona w listopadzie, zapewnił nas także jeden z kierowników Marcin Czechowski: - Prace przebiegają sprawnie, a więc budowa ma być zakończona w terminie.

Co się znajdzie w nowym Centrum Handlowym QUICKPARKU? Na pewno restauracja Mc Donalds, której brakuje nie tylko w Sulechowie, ale też na drodze S3. Dlatego może ona liczyć nie tylko na klientów z Sulechowa, ale też na podróżujących drogą S3. Lokal będzie wyposażony w wydzieloną częścią McCafe, funkcją Mc Drive, ogródkiem z miejscami siedzącymi oraz placem zabaw dla dzieci.

Natomiast, gdy chodzi o sklepy czy też pawilony, to te są na razie w fazie negocjacji. Część rozmów już zakończono, inne jeszcze trwają. Z informacji, które uzyskaliśmy od spółki real2B, czyli dewelopera, wynika, że w centrum znajdzie się siedem pawilonów. Oferowane będą zarówno towary odzieżowe markowych producentów, jak też artykuły AGD oraz obuwiem. W przypadku obuwia swój pawilon o powierzchni aż 450 m2 ma mieć jedna z najpopularniejszych marek obuwniczych w Polsce - CCC. Pewne jest też, że salon o powierzchni 447 mkw. ma należeć do dyskontu Pepco, a więc znanej marki oferującej nie tylko odzież, ale też wyposażenie kuchni i domu. Dodajmy jeszcze sieć Spar, a więc artykuły spożywcze. To pokazuje, że na przedmieściu Sulechowa powstanie galeria handlowa na wzór zielonogórskiego Focus Mallu, chociaż w znacznie mniejszej skali. Podobne znajdują się w kilku miastach Polski: Oławie, Olkuszu, Kępnie czy Mysłowicach.

budowa galerii handlowej przy S3 w Sulechowie
Fot. Czesław Wachnik Na razie prace przy budowie Centrum Handlowego znajdują się na początku. Ale inwestycja ma być zakończona w listopadzie. Na powierzchni ok. 2 tys. mkw. powstanie kilka pawilonów oraz restauracja McDonalds. Będą sklepy m.in. CCC, Spar czy Pepco. Ich otwarcie zaplanowano już w listopadzie 2017 roku
Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.