Przybyli ułani pod okienko...

Czytaj dalej
Fot. Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz

Przybyli ułani pod okienko...

Renata Zdanowicz

Patriotyczna edukacja to ważny element wychowania również przedszkolnego. W środę dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie przygotowały wzruszający występ, na który zaprosiły przedstawicieli związku kombatantów i Koła Sybiraków.

Tego szczególnego dnia w przedszkolu zapanował bardzo uroczysty nastrój. Wszystkie dzieci przybyły odświętnie ubrane, a do bluzek miały przypięte kotyliony. Obchody przedszkolnego Święta Niepodległości zaczęły się od wprowadzenia na salę sztandarów grup przedszkolnych.

Widowisko prowadziła nauczycielka Wanda Mroczkowska. Przed zgromadzoną na sali publicznością występowały po kolei wszystkie grupy przedszkolaków. Scenariusz został pomyślany w taki sposób, aby każde dziecko miało do wykonania jakąś rolę.
W formie wierszy i pieśni dzieci odtworzyły chronologię najważniejszych wydarzeń historycznych, które po 123 latach zaborów doprowadziły Polskę i Polaków do odzyskania niepodległości.

Występom ze wzruszeniem przyglądali się zaproszeni tego dnia specjalni goście, przedstawiciele kombatantów i Sybiraków. Do przedszkola zawitali także zastępca burmistrza i kierownik gminnej oświaty.

Warto podkreślić, że wszystkie pieśni dzieci zaśpiewały same. Wymagało to od maluchów wyuczenia się na pamięć, często trudnych tekstów. Jak powiedziała dyrektor przedszkola, Magdalena Łopatniuk, dzieci doskonale się przy tym bawiły, świetnie wczuwały się w melodyjność pieśni patriotycznych.

Renata Zdanowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.