Joanna Boroń

Przybywa nieszczepionych. Będzie kolejny rekord?

Przybywa nieszczepionych. Będzie kolejny rekord? Fot. Archiwum
Joanna Boroń

Coraz więcej rodziców podejmuje decyzje o nieszczepieniu swoich dzieci. W 2017 roku zanotowano ponad 30 tys. takich sytuacji. W 2010 podobnych zdarzeń było nieco ponad 3,4 tys. Wszystko wskazuje na to, że statystyki za ten rok będą jeszcze gorsze. W tym roku w województwie zachodniopomorskim takich przypadków jest ponad tysiąc.

Taka sytuacja może się przełożyć na bezpieczeństwo nas wszystkich. Przykład? W 2016 i 2017 Polska otrzymała status kraju wolnego od rodzimej odry, jednak na przestrzeni dekady 2007-2017 odsetek zaszczepionych 2 dawkami szczepionki przeciw tej chorobie zmalał z ponad 98% do 93%. To przekłada się na rosnącą podatność dzieci na zarażenie się odrą sprowadzoną do Polski przez podróżujących zagranicę. Odra już zbiera śmiertelne żniwo w Rumunii, Grecji oraz we Włoszech.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.