Wioletta Mordasiewicz

Przystań kajakowa na Inie. Pierwsze pomosty zwodowane

Na Inie, w pobliżu dawnej pralni wojskowej, znajduje się przystań kajakowa. Pomost ten ma osiemnaście metrów długości. Przy wodospadzie  są pomosty krótsze, Na Inie, w pobliżu dawnej pralni wojskowej, znajduje się przystań kajakowa. Pomost ten ma osiemnaście metrów długości. Przy wodospadzie są pomosty krótsze, mają po sześć metrów każdy
Wioletta Mordasiewicz

Pomosty już zwodowano i zamocowano, schody i trapy zrobiono. W trakcie są: instalacja oświetlenia i ostatnie prace wykończeniowe. Będzie gdzie cumować kajaki

Trwają roboty związane z budową przystani kajakowej, zwycięskiego zadania w budżecie obywatelskim. Znajduje się ona w sąsiedztwie byłej pralni wojskowej, blisko mostu na Obwodnicy Staromiejskiej.

Oświetlenie i ławki

Zwodowano już pływające pomosty zarówno przy ul. Żeglarskiej, gdzie znajduje się właściwa przystań kajakowa, jak i od strony ul. Basztowej. Tam zamontowano dwa mniejsze pomosty przesiadkowe o długości sześciu metrów każdy. Jeden znajduje się przed, a drugi za jazem. Całość montowano z użyciem samochodu ciężarowego, dźwigu i łodzi.

- Najdłuższy pomost, gdzie jest właściwa przystań, znajduje się przy ul. Żeglarskiej - mówi Wiesław Żuchelkowski z wydziału inżyniera miasta. - Ma on 18 metrów długości i dwa metry szerokości. Do wykonania pozostało nam oświetlenie pomostu przy pralni oraz montaż trzech ławek. Dwie sztuki, po jednej przy każdym pomoście, staną przy Inie obok jazu.

Przystań kajakowa przy ul. Żeglarskiej składa się z trzech pływających segmentów z drewna, które unoszą się na pływakach wykonanych z rur z tworzyw sztucznych. Przy każdym z trzech pomostów zbudowano schody terenowe, by kajakarzom było łatwiej wyjmować kajaki z wody, a później je wodować.

Budowa przystani kajakowej kosztowała 197 tysięcy złotych. Wykonawcą jest konsorcjum firm, którego liderem jest Zakład Handlowo Usługowy Arkadiusz Jaranowski z Międzyrzecza.

Jest super!

Budowa przystani kajakowej była jednym ze zwycięskich zadań dla obszaru Stare Miasto w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim 2016. Pomysł uzyskał 510 głosów. Jego wnioskodawcami byli Elżbieta i Krzysztof Dybowscy, radni miejscy. Pomysłodawcy mają nadzieję, że ta inwestycja to początek zagospodarowywania turystycznego Iny i przylegających do niej terenów.

- Mieliśmy pierwszy techniczny spływ, sprawdzian dla przystani i pomostów - mówi Elżbieta Dybowska. - Trzeba wprowadzić kilka poprawek, ale ogólne wrażenie jest super.

Budowa przystani ma zostać zakończona do 31 maja. Nie jest wykluczone, że wykonawca zakończy roboty wcześniej.

Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.