Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Psy myśliwych zagryzły jelenia, tuż pod oknami mieszkańców Złotnik

Czytaj dalej
Fot. czytelnik
Marta Danielewicz

Psy myśliwych zagryzły jelenia, tuż pod oknami mieszkańców Złotnik

Marta Danielewicz

Do makabrycznych wydarzeń doszło w niedzielny poranek na ulicy Klonowej w Złotnikach. Mieszkańcy byli świadkami jak pod ich oknami sfora psów myśliwych rozszarpała żywcem jelenia. Zwierzę próbowało uciekać, ale zostało zagryzione. Myśliwy, który wówczas polował, przypatrywał się wszystkiemu, nie odgonił psów, jak kazali mu świadkowie zdarzenia. Poznański zarząd Polskiego Związku Łowieckiego mówi, że to było polowanie dewizowe, prowadzone przez Francuzów. Świadek zdarzenia: - Psy były wołane po polsku.

W niedzielny poranek zamiast rodzinnego śniadania, mieszkańcy ulicy Klonowej w Złotnikach byli świadkami makabrycznych wydarzeń.

Na ich oczach sfora psów myśliwych zagryzła jelenia, który uciekał z lasu w stronę ludzi. Wcześniej zwierzę zostało ranione kulą.

- Obudziło nas szczekanie psów i skowyt zwierzęcia. Z okna sypialni na poddaszu widzieliśmy jak z lasu w naszą stronę biegnie jeleń, a do niego doczepione psy. Nie wiem ile ich było. Zwierzę chciało wejść na górkę, by psy się od niego odczepiły. Te jednak ściągnęły go i dalej go zagryzały. Dopiero po chwili z lasu wyszedł myśliwy. Ale zamiast odgonić zwierzęta to rozmawiał na zmianę przez krótkofalówkę i telefon - relacjonuje Daniel Zając, świadek zdarzenia. - Wybiegłem z domu i krzyczałem do niego, by zabrał te psy.

Jeleń konał tuż pod naszymi oknami.

- Z naszej kuchni wszystko było widać - potwierdza Kinga Wieczorek, sąsiadka. - Zamiast usiąść do śniadania pilnowałam, by dzieci nie widziały tych dantejskich scen. Mąż wybiegł z domu nakazując myśliwemu odegnanie psów. Na nic.

W pozostałej części artykułu przeczytacie:

 • jakie zarzuty do myśliwych mają mieszkańcy Złotnik?
 • jak się tłumaczy Polski Związek Łowiecki?
 • co to są polowania dewizowe?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marta Danielewicz

m.danielewicz@glos.com

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.