Pucharowe sukcesy w bowlingu i na ergometrze

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Kazimierz Fiut

Pucharowe sukcesy w bowlingu i na ergometrze

Kazimierz Fiut

Niewidome reprezentantki KSN Łuczniczka zajęły całe podium w Pucharze Polski w bowlingu. Wygrała też słabo widząca Honorata Borawa.

Trzecia edycja Pucharu Polski słabo widzących i niewidomych rozegrana w Katowicach przyniosła kolejny sukces niewidomej Karolinie Rzepie. Zawodniczka KSN Łuczniczka, dwukrotna brązowa medalista MŚ z Seulu, do tytułu mistrzyni kraju dołożyła jeszcze triumf w Pucharze Polski. Co warte podkreślenia, to 3. jej wygrana w tej imprezie. Rzepa w eliminacjach kat. B1 uzyskała w 6 grach 797 pkt., zdecydowanie wyprzedzając swe konkurentki. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się jej młodsze klubowe koleżanki: Katarzyna Świątek 518 pkt. i debiutującą w tej imprezie Magdalena Rataj 512. O wejście do finału Świątek pokonała Rataj, zaś Rzepa okazała się wyraźnie lepsza od Grażyny Krysiak z Karolinki Chorzów. W finale Rzepa wygrała ze Świątek, a Rataj z Krysiak. Rzepa to absolwentka, Świątek i Rataj to uczennice Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im.L. Braille’a.

Najlepsza w eliminacjach i w grach pucharowych okazała się też Honorata Borawa. Aktualna mistrzyni kraju w kat. B3 pewnie zwyciężyła w eliminacjach, zaliczając 933 pkt., jak i w grach pucharowych.

Blisko finałowej „4“ był w kat. B2 Arkadiusz Gęstwińs-ki. Ostatecznie z dorobkiem 957 pkt. zajął 5. miejsce. Na 6. pozycji w tej samej kategorii uplasowała się Jolanta Szapańska 808, na 8. Mirosława Malche-rek 781, zaś w B3 mężczyzn 9. był Marek Szapański 675.

Turniej zakończył bogaty sezon słabo widzących i niewidomych w bowlingu. W przyszłym najważniejszą imprezą będą MŚ w singlach (ostatni tydzień sierpnia, Warszawa).

O Puchar Polski na ergometrze rywalizowali też niepełnosprawni sportowcy LOTTO-Bydgostii. W Kaliszu zdecydowane zwycięstwo w kat. LTA, narząd wzroku na 1000 m odniósł Krzysztof Pikulski 3.03,9, zaś w LTA, narząd ruchu na drugiej pozycji uplasował się Daniel Bojarek 3.23,2.

Kazimierz Fiut

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.