Rada miasta Białystok. Koniec kadencji 16 listopada. Już następnego dnia sesja

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Rada miasta Białystok. Koniec kadencji 16 listopada. Już następnego dnia sesja

Marta Gawina

Ma odbyć się 17 listopada, dzień po wygaśnięciu kadencji obecnej rady miasta. Takie są plany. W przypadku sejmiku województwa rozważany jest piątek, 23 listopada.

Te daty nie są przypadkowe. W piątek 16 listopada kończy się obecna kadencja rad gmin, powiatów i samorządu województwa.

- To ostatni dzień, kiedy pełnią obowiązki dotychczasowi radni. W ciągu siedmiu dni od tego terminu, czyli do 23 listopada muszą odbyć się pierwsze sesje wszystkich nowo powołanych rad - przypomina Marek Rybnik, dyrektor białostockiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Dodaje, że każda sesja jest zwoływana przez właściwego komisarza wyborczego. - Sesje będą zwoływane w tych terminach, które zostaną wynegocjowane między dotychczasową władzą, a komisarzem - dodaje dyrektor Marek Rybnik.

Wiadomo, że wstępne terminy pierwszych sesji nowych rad zostały już ustalone, choć na razie Krajowe Biuro Wyborcze nie chce zdradzać szczegółów.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.