Tomasz Mikulicz

Radni PiS pożałowali pieniędzy na kongres promujący gospodarkę

Wschodni Kongres Gospodarczy przyciąga przedstawicieli biznesu, nauki i władz. Na zdjęciu ubiegłoroczna konferencja z udziałem pięciu marszałków województw Fot. IMAGOPR Wschodni Kongres Gospodarczy przyciąga przedstawicieli biznesu, nauki i władz. Na zdjęciu ubiegłoroczna konferencja z udziałem pięciu marszałków województw Polski Wschodniej
Tomasz Mikulicz

Prezydent chciał przeznaczyć na ten cel 155 tys. zł. PiS obcięło 100 tys. zł. Zewsząd płyną głosy krytyki.

Wrze też na Facebooku. Oto jeden z komentarzy: „No to wychodzi na to, że przedsiębiorca czyli ten, który żywi i utrzymuje znaczną część mieszkańców naszego pięknego miasta (i regionu) musi promować się sam”.

Głos zabrał też marszałek województwa Jerzy Leszczyński. Napisał: „Jest to bardzo smutne, gdy interesy partyjne są ważniejsze niż rozwój regionu. Jakby marszałek był z PiS to pieniądze byłyby bez problemu”.

A chodzi o piątą już edycję Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który ma się odbyć we wrześniu. Imprezę współfinansuje samorząd województwa. Również prezydent Białegostoku wystąpił na ostatniej sesji do radnych o wyłożenie 155 tys. zł na wsparcie wydarzenia. Większościowe PiS zdecydowało jednak, że kongres dostanie 55 tys. Zaś pozostała kwota ma być przeznaczona na pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkołach.

W dalszej części artykułu:

 • Jak decyzję komentuje radny PiS
 • Dlaczego prezydent Białegostoku uważa , że radni PiS nie chcą widzieć poztywynych aspektów kongresu
 • Poznasz kometarze podlaskich przedsiębiorców
 • Co ma dowcip o góralu do całej sytuacji z kongresem
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.