Paweł Nijaki

Radni popierają Czytelników. Park to dobre miejsce

Paweł Nijaki

286 Czytelników "Gazety Lubuskiej" zagłosowało za parkiem Tysiąclecia. Ich zdaniem to najlepsze dla niej miejsce. Czy radni podzielają tę opinię?

W czwartek, 21 stycznia na stronie internetowej "Gazety Lubuskiej" zakończyło się głosowania na najlepsze miejsce, w którym powinna stanąć tężnia. Wygrał park Tysiąclecia. Zdobył 286 głosów. Zapytaliśmy radnych miasta, co sądzą o tym wyborze? Czy to właściwa lokalizacja?

To dobre miejsce. Tężnia może być zapowiedzią zmian w parku - mówi Paweł Wysocki

- Podoba mi się to miejsce, chociaż bliższa była mi lokalizacja w Parku Piastowskim. Poza tym uważam, że ewentualna tężnia powinna być częścią większej całości. W najbliższych pięciu latach park Tysiąclecia ma być rewitalizowany. Warto poczekać z budową tężni i przemyśleć szerszą koncepcję na to miejsce - mówi Paweł Wysocki, radny Zielona Razem.

Podobnego zdania jest Marcin Pabierowski, radny Platformy Obywatelskiej. - To dobry pomysł, ale wymaga dodatkowych pieniędzy. Sam park Tysiąclecia powinien być zagospodarowany na nowo. Żeby przyciągnąć mieszkańców nie tylko tężnią, ale też dodatkowymi atrakcjami. Dobrze, gdyby pojawiły się tam dodatkowe ławki, siłownie pod chmurką, może jakiś fitnes. Myślę, że tężnia to dobry początek - mówi Marcin Pabierowski.

Radny Jacek Budziński z PiS stwierdza, że jeżeli mieszkańcy tak zadecydowali, to on popiera ten wybór. - Park Tysiąclecia to fajne miejsce. Mamy tam ławeczki i dużo zieleni, więc tężnia komponuje się tam dobrze. Wiadomo, że taka konstrukcja powinna powstać na jakimś dużym terenie zielonym, a ten park to chyba największa enklawa zieleni w centrum miasta.

Odmiennego zdania jest radny Tomasz Nesterowicz z SLD. - Tężnie mają wytwarzać środowisko przyjazne oddychaniu. Nie wiem, czy jest sens wkładać tężnię w środek parku. Tam z założenia warunki są lepsze, niż kilkaset metrów dalej na terenach bardziej zabudowanych. Gdybym ja miał zaproponować jakieś miejsce, to wybrał bym obszar bardziej zurbanizowany.

Jeśli chcecie poznać wyniki głosowania naszych Czytelników, odsyłamy do Tygodnika Zielonogórskiego. Tam również rozmowa ze znawcą tężni i komentarz prezydenta Kubickiego. Zapytaliśmy go, co stanie się z tężnią, jeśli nie uzyska większości głosów w budżecie obywatelskim.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.