Radni radzą nad planem reanimacji wybranych obszarów miasta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Sławomir Kowalski
Szymon Spandowski, Anna Zglińska

Radni radzą nad planem reanimacji wybranych obszarów miasta

Szymon Spandowski, Anna Zglińska

Wczorajszą sesję Rady Miasta zdominowały sprawy związane z rewitalizacją. Radni przyjęli Gminny Program Rewitalizacji, dyskutowali także o funduszach na ochronę zabytków.

- W moim odczuciu prace nad tym programem przebiegały po najmniejszej linii oporu, głównym jego celem było sięgnięcie po 65 milionów złotych, które czekają na Toruń w Urzędzie Marszałkowskim - mówił radny Jakub Gołębiewski z Czasu Mieszkańców.

Przedstawiciel opozycji zwracał uwagę na to, że do reanimacji zostały przeznaczone duże i mocno zróżnicowane obszary starówki, Bydgoskiego Przedmieścia i Podgórza. Wszędzie, obok miejsc, które rzeczywiście potrzebują wsparcia, znajdują się również miejsca w znacznie lepszej sytuacji. Na Bydgoskiem na przykład programem rewitalizacji zostały objęte zarówno okolice ul. Mickiewicza czy Bydgoskiej, jak i Osiedle Sztuk Pięknych.

Z drugiej strony z dobrodziejstw rewitalizacji nie skorzystają mieszkańcy osiedli, które nie znalazły się na liście, choć powinny. Zdaniem Jakuba Gołębiewskiego lepiej było podzielić pod tym względem miasto na obszary mniejsze, aby pomoc trafiła do wszystkich potrzebujących.

Głos w tej sprawie zabrał także radny Maciej Krużewski (PO). Ubolewał nad tym, że plan rewitalizacji miasta jest finansowany wyłącznie ze środków unijnych. Zwrócił jednak również uwagę na niewątpliwą zaletę, jaką było utworzenie Biura Rewitalizacji.

Nareszcie rozpocznie się reanimacja kamienicy przy bydgoskiej 50-52
Fot. grzegorz olkowski Z programu skorzysta także kamienica przy mostowej 6

- Program jest dostosowany do obecnych możliwości, co nie znaczy, że nie można go zmieniać - uspokajał wiceprezydent Zbigniew Rasielewski (PiS).

Ostatecznie dokument radni przyjęli, od głosu wstrzymały się cztery osoby.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski, Anna Zglińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.