Radni zafundowali uczniom darmowe przejazdy MPK

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Bogna Kisiel

Radni zafundowali uczniom darmowe przejazdy MPK

Bogna Kisiel

Od 1 września uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół artystycznych nie będą płacić za przejazdy miejską komunikacją. W poniedziałek Rada Miasta poparła projekt bezpłatnej komunikacji dla uczniów.

- Zachęcam do głosowania za tym projektem ponad podziałami politycznymi - apelował tuż przed sesją Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przypomnijmy, że pierwotnie prezydent negatywnie zaopiniował ten pomysł, wskazując na koszty, wynoszące ok. 2,5 mln zł. Później zaproponował, aby bezpłatnej komunikacji mogli skorzystać uczniowie do lat 18, których rodzice pobierają zasiłek rodzinny z PCŚ.

- Po rozmowach, wyliczeniach wspólnie z radnymi PO i Lewicy zdecydowaliśmy objąć bezpłatnymi przejazdami uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. To długoterminowa inwestycja w transport publiczny, choć może nie tak widoczna, jak inwestycje czy zakup taboru

- mówi J. Jaśkowiak.

Klaudia Strzelecka, radna PiS przypomniała trwającą ponad rok „drogę przez mękę”, jaką przeszły różne projekty darmowych przejazdów, które dawno mogły wejść w życie. - Dla PO i Lewicy nie jest ważny interes mieszkańców, ale to kto pierwszy przypnie sobie order, kto zostanie ojcem sukcesu - twierdzi K. Strzelecka.

W dalszej części artykułu przeczytasz, jak poznańscy radni komentują wprowadzenie nowych zasad.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.