Radny Krystian Frelichowski z PiS wywołał burzę atakując miasto Bydgoszcz za to, że wspiera WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Radny Krystian Frelichowski z PiS wywołał burzę atakując miasto Bydgoszcz za to, że wspiera WOŚP

Hanna Walenczykowska

Radny PiS chce wiedzieć, czy pieniądze przekazywane przez miasto na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka przynoszą zysk. Władze miasta radzą radnemu, by zajrzał do internetu i sprawdził jak dużo sprzętu bydgoskie szpitale otrzymały od WOŚP.

Krystian Frelichowski, bydgoski radny Prawa i Sprawiedliwości zapytał prezydenta Bydgoszczy o to, czy pomaganie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przynosi miastu zysk.

- Pan prezydent, jak najbardziej słusznie, zwraca uwagę na to, że działania władz miasta muszą cechować się gospodarnościom – napisał radny Krystian Frelichowski (pisownia autentyczna). - W związku z tym proszę o odpowiedź na pytania.

Radny zapytał o to ile pieniędzy miasto przekazało WOŚP w 2019 r. Ile pieniędzy zebrano i ile z tej kwoty wróciło do bydgoszczan. - Pytania te zmierzają do ustalenia czy środki przekazywane na WOŚP przynoszą zyski, straty czy też się bilansują – wyjaśnił radny PiS.

Na powyższe pytania odpowiedzi udzielił Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Wiceprezydent wyjaśnił, że w 2019 roku za usługi wynikające z promocji miasta przekazało WOŚP 30 tys. zł oraz, że zebrano ponad 483 tys. zł.

- Na WOŚP przekazujemy 30 tys. zł. Radny Frelichowski pytał czy wpłaty przynoszą zyski, straty czy się może bilansują. Warto zajrzeć na stronę Fundacji i zobaczyć listę sprzętu, który trafił do bydgoskich szpitali – twierdzi wiceprezydent Michał Sztybel.

Jak na pytanie Frelichowskiego zareagowali przedstawiciele PiS i PO z Bydgoszczy? Zobacz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.