Rafał Bruski chce kandydować po raz trzeci na prezydenta

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anna Stasiewicz-Mąka

Rafał Bruski chce kandydować po raz trzeci na prezydenta

Anna Stasiewicz-Mąka

Od prawie dwóch kadencji zarządza ósmym miastem w Polsce, a chce kandydować po raz trzeci. Współpracownicy mówią, że jest wymagający, ale jednocześnie nie stwarza dystansu.

Rafał Bruski urodził się 1 lipca 1962 roku w Bydgoszczy. W 1981 roku zdał maturę w VI Liceum Ogólnokształcącym i rozpoczął studia w Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Ukończył je z tytułem zawodowym magistra inżyniera na wydziale nawigacyjnym.

Znad Brdy na morze

Zrobił także studia licencjackie na kierunku finanse i bankowość na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i prawa podatkowego Unii Europejskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2005 roku zdał egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu doradcy podatkowego.

Od 1986 do 1992 roku Rafał Bruski pracował w Polskich Liniach Oceanicznych jako oficer nawigator. Od 1994 do 2005 był zatrudniony w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy, a od 1998 roku jako inspektor kontroli skarbowej. Prowadził też kancelarię doradztwa podatkowego.

Na początku XXI wieku Rafał Bruski rozpoczął swoją przygodę z samorządem. W latach 2006-2007 był zastępcą prezydenta Bydgoszczy (prezydentem był wtedy Konstanty Dombrowicz), odpowiedzialnym m.in. za strategię i rozwój miasta, pozyskiwanie funduszy unijnych, obsługę inwestorów, edukację oraz sport. 29 listopada 2007 roku został powołany na stanowisko wojewody kujawsko-pomorskiego.

Jak przebiega kariera Rafała Bruskiego? Co mówi sam o sobie? Jakie ma hobby? A co mówią o Rafale Bruskim jego współpracownicy? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Stasiewicz-Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.