Rany pani Kasi nie chcą się goić. Bliscy zorganizowali pomoc

Czytaj dalej
Radosław Dimitrow

Rany pani Kasi nie chcą się goić. Bliscy zorganizowali pomoc

Radosław Dimitrow

Strzelczanie zorganizowali festyn charytatywny dla Kasi, która została skatowana przez męża. Udało się w ten sposób zebrać ponad 2 tys. zł. Cały dochód z imprezy został przekazany na wsparcie dla poszkodowanej.

O dramacie, który spotkał panią Kasię informowaliśmy pod koniec czerwca. Jej mąż - Daniel N. - zaatakował kobietę w domu przy pomocy rozbitej butelki - dotkliwie pociął jej twarz i szyję, bo chciał żeby wycofała wniosek rozwodowy. Krzywda jaką wyrządził jej mąż, na razie uniemożliwia pani Kasi powrót do pracy. Przed atakiem pracowała jako animatorka dla dzieci - dziś jej twarz i szyja jest pokryta bliznami.

Kilka dni temu lekarze zdjęli z twarzy, a także szyi ok. 50 szwów. Niestety jedna z ran w okolicy szyi nie chce się zagoić - wdała się martwica i potrzebny będzie zabieg.

To, a także problemy ze świadczeniami z Ośrodka Pomocy Społecznej (przed atakiem mąż zgłosił, że podjął pracę za granicą i rodzina nie potrzebuje wsparcia) sprawiły, że kobieta popadła w kłopoty finansowe.

W związku z tym bliscy pani Kasi zorganizowali dla niej festyn charytatywny. W parku miejskim w Strzelcach Opolskich zorganizowali gry i zabawy dla dzieci. Na festyn przyszły całe rodziny.

- To co spotkało Kasię, bardzo nami wstrząsnęło - mówi Karolina Friedrich z firmy Perfectto animacje, która była jedną z organizatorek. - Zorganizowaliśmy ten festyn, bo chcemy zło dobrem zwyciężać. Udało się zebrać nieco ponad 2 tys. złotych i 20 euro.

Poszkodowana zyskała także darmową pomoc prawną, bo przy okazji nagłaśniania informacji o festynie, jej sprawą zainteresowała się jedna z kancelarii prawnych.

Daniel N., pozostaje w areszcie. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa.

Radosław Dimitrow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.