Raport z trybun. Kibice podczas 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Oprawy, frekwencje, liczby wyjazdowe [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Grzegorz Galasinski/Polskapress
JCZ

Raport z trybun. Kibice podczas 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Oprawy, frekwencje, liczby wyjazdowe [ZDJĘCIA, WIDEO]

JCZ

Beniaminek Widzew Łódź wniósł wiele dobrego do PKO Ekstraklasy. Na dystansie trzech kolejek może pochwalić się rekordem frekwencji oraz najliczniejszym wyjazdem.

Widzew o niespełna 500 osób wyśrubował najwyższą frekwencję, należącą dotąd do Górnika Zabrze. "Rekordowy" mecz z Lechią Gdańsk do końca stał jednak pod znakiem zapytania. Od samego rana rzecznik informował o zalaniu murawy i pomieszczeń na stadionie. Na szczęście dzięki wysiłkom strażaków, greenkeeperów i pracowników klubu obiekt udało się przywrócić do zadowalającego stanu. Punktualnie o godzinie 20 czerwone trybuny zaprezentowały biały napis: We are back! (po ośmiu latach - zaznaczmy).

W sektorze zasiadło nieco ponad 200 kibiców gdańskiej Lechii. Dla nich ten mecz był końcem lipcowego maratonu, który zaczął się w Skopje i był kontynuowany w Wiedniu, do którego dotarło zdecydowanie najwięcej biało-zielonych (eliminacje Ligi Konferencji z macedońską Akademiją i austriackim Rapidem).

[twitter]https://twitter.com/RTS_Widzew_Lodz/status/1553804924710010880[/twitter]

Drugim, a chronologicznie w zasadzie pierwszym ważnym widowiskiem tej kolejki był mecz przy Kałuży w Krakowie. Ponad 13 tys. obejrzało w deszczu mecz Cracovii z Legią Warszawa. Gospodarze tak nadymili, że sędzia przerwał zawody. Przyjezdni dotarli pociągiem. Zaprezentowali flagowisko w asyście pirotechniki.

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się jedynie mecz Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław. Bohaterom poświęcono minutę ciszy. A na widowni zawisły biało-czerwone flagi.

Ranking frekwencji na meczach 3. kolejki:

Ranking wyjazdowy na meczach 3. kolejki:

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

JCZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.