Ratownicy medyczni zawarli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia

Czytaj dalej
Fot. Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Iwona Krzywda

Ratownicy medyczni zawarli porozumienie z Ministerstwem Zdrowia

Iwona Krzywda

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych podpisał porozumienie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Protestujący ratownicy domagali się m.in. stałych dodatków do swoich pensji w wysokości 1,6 tysiąca zł brutto – identycznych do tych, wypłacanych już pielęgniarkom i położnym.

W poniedziałek 24 września, podczas kolejnego spotkania z ministrem Łukaszem Szumowskim zgodzili się na premie wynoszące 1,2 tys. zł, które będą im wypłacane od stycznia 2019 r. Do rozmów o kolejnych podwyżkach przedstawiciele ratowników i resortu zdrowia mają wrócić w grudniu przyszłego roku.

W zawartym porozumieniu związkowcy zadeklarowali, że odstąpią od prowadzenia akcji protestacyjnej. W ramach niej w październiku miały się odbyć „dni bez ratownika”, podczas których pracownicy pogotowia zamierzali odpocząć od swoich obowiązków.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:Najgroźniejsze kobiety z Małopolski. Ich szuka policja!Najrzadsze imiona w Krakowie. Tego się nie spodziewaszCentrum Krakowa zmieni się nie do poznania!Masz to na prawie jazdy? Możesz mieć KŁOPOTYRolnik szuka żony 5: To one chcą poślubić rolnika!Jak zmieniały się okolice Dworca Głównego w Krakowie?Wojciechowska z adoptowaną córką w Tatrach – zdjęcia!Rasy, które żyją najkrócej. Na liście znajduje się twój pies?W świecie iWizji… Przełomowe, funkcjonalne i piękne

[reklama]

Iwona Krzywda

Do redakcji Dziennika Polskiego dołączyłam w sierpniu 2015 r. Zajmuję się głównie ogólnopolskimi i lokalnymi tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz szkolnictwem wyższym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.