Ratusz w Żarach realizuje ponad 40 inwestycji. Zmartwienie? Basen

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Grzegorz Kozakiewicz

Ratusz w Żarach realizuje ponad 40 inwestycji. Zmartwienie? Basen

Grzegorz Kozakiewicz

Place zabaw, drogi, ocieplenia szkół są w toku. Radni zapoznali się z postępami prac największych miejskich inwestycji na ten rok.

- Ruszamy z remontem ul. Zgorzeleckiej - obwieścił Rafał Fularski, naczelnik wydziału. - Wykonawca jest obecnie na etapie uzgadniania organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają do 30 września. Objazdy poprowadzone zostaną obwodnicą.

Miasto zmaga się z ponad 40 inwestycjami

Część z nich ruszy, jeśli przyznane zostaną środki zewnętrzne. Dotyczy to choćby prac przy sali sportów walki na „Syrenie”. Jedynie na termomodernizację szkoły w Kunicach miasto zdecydowało się niezależnie od rezultatu konkursu na unijną dotację. Wniosek o zabezpieczenie środków w budżecie trafił właśnie na biurko burmistrz, Danuty Madej. Chodzi o przesunięcie kwoty 350 tyś. zł. Losy docieplenia Szkoły Podstawowej nr 5 i gimnazjum nr 3, rozstrzygną się w przyszłym roku.

Zadaniem, które spędza sen z powiek samorządowcom, jest budowa basenu przy Źródlanej.

Trwa budowa drogi dojazdowej oraz budynku gospodarczego. Przy tym ostatnim konieczne będą prace dodatkowe. Kosztować będą 25 tys. zł. Jako, że miasto zaoszczędziło na nim dotąd 300 tys., wydatek nie stanowi problemu. Większym zmartwieniem jest termin zakończenia prac. Ten został właśnie przesunięty na koniec maja. Otwarcie basenu w czerwcu nie powinno być zagrożone.

W ramach projektów finansowanych z tzw. Kontraktu Lubuskiego, miasto planuje wymienić wszystkie wiaty przystankowe. Pojawi się także 40 nowych. Tam, gdzie ich dotąd nie było.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.