Razem zagrajmy dla Tymka, Zuzi i Adriana

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśniki
Leszek Kalinowski

Razem zagrajmy dla Tymka, Zuzi i Adriana

Leszek Kalinowski

W sobotę odbędą się charytatywne imprezy. Nie można Cię na nich zabraknąć. Pomóżmy razem dzieciom!

Na łamach „Gazety Lubuskiej” pisaliśmy już o trudnej sytuacji małego Tymka z Pławia. Cierpi on na chorobę Krabbego. To schorzenie genetyczne, które atakuje układ nerwowy. Ta rzadka choroba postępuje bardzo szybko. Cierpi na nią jedno dziecko na 100 tysięcy. Niestety blisko 90 proc. chorych dożywa zaledwie do drugiego roku życia.

- Dopóki bije serduszko, będziemy o niego walczyć - mówi mama chorego Tymka, Martyna Butczak.
Istnieje szansa na uratowanie chłopca, ale jest ona niezwykle kosztowna. Maluch musi zostać przewieziony do kliniki w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeszedłby operację.

Wiele osób oraz stowarzyszeń zaangażowało się w pomoc dla Tymka. Odbyły się już akcje charytatywne. Wciąż można przekazywać 1 proc. podatku na leczenie małego mieszkańca Pławia (KRS 0000226818 z dopiskiem cel szczegółowy C-P429/2016) lub dowolną darowiznę na subkonto Caritas (PKO_S.A. 24 1240 6843 1111 0010 6092 0286 z tytułem: C-P429/2016). Oprócz tego dla Tymka zbierane są nakrętki.

Z myślą o Tymku już w sobotę o godz. 16.00 w sulechowskim zborze odbędzie się koncert charytatywny. Imprezę szykują nauczyciele i wolontariusze z Zespołu Szkół w Sulechowie. Wystąpi m.in. zespół złożony z nauczycieli i ich przyjaciół LechBen&Company oraz sami uczniowie, odbędzie się loteria fantowa, stoisko z własnymi wypiekami, kiermasz z ozdobami świątecznymi oraz licytacja ofiarowanych przez dobroczyńców przedmiotów. Do kupienia będą m.in. gogle żużlowca Piotra Protasiewicza, piłka nożna z autografami zawodników reprezentacji czy rękawice bokserskie z autografem Pawła Kołodzieja, bokserskiego mistrza. Bilety, w cenie 5 zł (minimum) będą sprzedawane przy wejściu.

Także w sobotę o 13.00 odbędzie się w Przytoku Wielka Gala Charytatywna.Organizuje ją Fundacja Dżentelmenów. By pomóc Zuzi i Adrianowi.

Zuzia Milewska ma 7 lat. U dziewczynki rozpoznano zespół Retta. Jest to choroba nieuleczalna i postępująca, uniemożliwiająca chorym samodzielne funkcjonowanie. Prowadzi do głębokiej niepełnosprawności umysłowej i ruchowej. Chora wymaga stałej opieki i systematycznej rehabilitacji. Natomiast Adrian Mielcarek zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Zarówno Zuzia jak i Adrian potrzebują teraz naszego wsparcia na leczenie, rehabilitację.

Martyna Butczak, mama Tymka, zapowiada, że będzie walczyć o życie synka. Dziękuje też za wszelką pomoc.
Łukasz Koleśniki Martyna Butczak, mama Tymka, zapowiada, że będzie walczyć o życie synka. Dziękuje też za wszelką pomoc.

Z pomocą pospieszyło wiele osób. Dzięki nim w sobotę będziemy mogli np. posłuchać koncertu Patrycji Kosiarkiewicz czy New Message i obejrzeć występ kabaretu Słoiczek po cukrze. Na licytacji będzie można zdobyć m.in. koszulki juniorskie z autografem Roberta Lewandowskiego, piłkę do kosza z podpisami koszykarzy Stelmetu Zielona Góra, voucher na lot akrobacyjny z pilotem z grupy Żelazny, dwugodzinny trening z Grzegorzem Zengotą, książki od Radka Kotarskiego, Anny Lewandowskiej, Ewy Wachowicz, płyty muzyczne Varius Manx czy Braci Cugowskich.

Nie zabraknie i czegoś dla ciała m.in. bigosu z mięsem dzika i domowych ciast. Będą dmuchane zamki i inne atrakcje dla najmłodszych uczestników Wielkiej Gali Charytaywnej Wierzyć warto.

Maciej Ignatowicz z Fundacji Dżentelmenów dodaje, że impreza odbędzie się pod dachem, więc pogoda na pewno nie przeszkodzi w biesiadowaniu i wspólnej zabawie.

- Oprócz tego w trakcie gali będziemy zbierać do specjalnych koszy ubrania, buty i zabawki dla Mateusza i Wiktora (7 i 8 lat), którzy po raz kolejny trafili do Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego nr 4 w Zielonej Górze - dodaje M. Ignatowicz. I liczy, że apel Fundacji Dżentelmenów nie pozostanie bez odzewu.

Organizatorzy imprez zapewniają, że każdy w sobotę znajdzie coś dla siebie. I na pewno już poczuje świąteczną atmosferę.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.