Reforma edukacji. Rodzice składają pozew zbiorowy! Podwójny rocznik w szkołach i problemy z dostaniem się do szkół

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Katarzyna Gruszczyńska

Reforma edukacji. Rodzice składają pozew zbiorowy! Podwójny rocznik w szkołach i problemy z dostaniem się do szkół

Katarzyna Gruszczyńska

Rodzice z całej Polski składają pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa, a dotyczący reformy edukacji, podwójnego rocznika i problemów z dostaniem się do szkół średnich.

W całej Polsce wielu absolwentów gimnazjów i podstawówek nie dostało się do wymarzonych szkół. W samym Gdańsku, po pierwszym etapie rekrutacji, dotknęło to ok. 1200 osób . W połowie lipca gdańscy samorządowcy uruchomili 500 dodatkowych miejsc w liceach.

Do podobnych sytuacji doszło w większości polskich dużych miast. I nawet jeśli Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, zapewnia, że resort edukacji przygotował odpowiednią liczbę miejsc dla dzieci i młodzieży, to nierzadko mogą to być miejsca w placówkach oddalonych od miejsca zamieszkania, np. w szkołach branżowych lub w klasach o innych profilach niż te wybrane, wymarzone.

Te perturbacje, a nierzadko dramaty dzieci oraz ich rodziców, zainspirowały do działania Dobrosława Bilskiego, pedagoga, doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, dydaktyka i wykładowcę. Wpadł na pomysł, by złożyć pozew zbiorowy. Będzie się on opierał m.in. na podstawie orzeczonych przez lekarzy szkód na psychice dzieci, a także udokumentowanych utrudnieniach w dostępie do wybranych szkół, gwarantujących nauczanie w wybranej uczelni wyższej.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Gruszczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.