Rekord trasy na koniec

Czytaj dalej
Magdalena Zimna

Szósty bieg w Myślęcinku zakończył rywalizację w tej edycji cyklu City Trail w Bydgoszczy. Na najlepszych czekają już medale i nagrody.

W kategorii pań najlepsza była Aleksandra Brzezińska. To był jej trzeci start i trzecia wygrana.

Tym razem 5-kilometrową pętlę pokonała w czasie 16.49, co jest jednym z najlepszych wyników w sześcioletniej historii City Trail w skali ogólnopolskiej (szybciej biegała tylko mistrzyni kraju w biegach przełajowych Dominika Napieraj - we Wrocławiu uzyskała czas 16.48).

Brzezińska ukończyła 3 biegi w tej edycji, a do klasyfikacji generalnej potrzeba minimum 4 startów. W klasyfikacji generalnej po raz drugi z rzędu zwyciężyła więc Marta Szenk (druga w ostatnim biegu), a w czołówce znalazły się też Paulina Kulpa i Natalia Kożuchowska.

Najlepszy wśród panów był Vegard Danielsen. Norweg mie-szkający w Polsce i regularnie startujący w cyklu pokonał trasę w czasie 15.38. Tym wynikiem zapewnił sobie wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Liderem tej edycji pozostał nieobecny na trasie ostatniego biegu Bartosz Kotłowski, a trzecie miejsce w „generalce” zajął Mikołaj Raczyński.

W ramach ostatniego biegu odbyły się także mistrzostwa Run Bydgoszcz - jednej z najliczniejszych grup biegowych w cyklu, a także tradycyjne biegi dla dzieci i młodzieży City Trail Junior. Linię mety minęły w sumie 592 osoby.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden odbędzie się 21 marca w Hali Artego (początek o godzinie 18.00). Sklasyfikowane w cyklu są 633 osoby.

Dla wszystkich miłośników biegania mamy dobrą wiadomość. Kolejna edycja City Trail jest już zaplanowana. Rozpocznie się w październiku, a Bydgoszcz znów będzie jednym z 11 miast, w których toczyć się będzie rywalizacja.

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.

Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.

Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.