Remont Jaracza, Rokicińskiej, Tuwima, Nawrot i co jeszcze? Pozamykane ulice - wakacyjne remonty

Czytaj dalej
Anna Odrowska

Remont Jaracza, Rokicińskiej, Tuwima, Nawrot i co jeszcze? Pozamykane ulice - wakacyjne remonty

Anna Odrowska

Trwa remont ul. Dąbrowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Rzgowskiej. W połowie lipca ma zostać przywrócony ruch tramwajów po ul. Kilińskiego przez skrzyżowanie z ul. Dąbrowskiego, gdzie układane są już elementy torowiska.

Obecnie remontowane są także ulice: Zbąszyńska i Swojska, Wschodnia od Jaracza do Narutowicza, Narutowicza od Kopcińskiego do Radiostacji, Traugutta od Sienkiewicza do

Kilińskiego, Pogonowskiego od 1 Maja do Zielonej. Do wczoraj remontowana była ul. Grota-Roweckiego od Przybyszewskiego do Tatrzańskiej.

Wczoraj rozpoczął się remont ul. Jaracza pomiędzy ul. Kilińskiego a ul. Wschodnią. Ten fragment jest zamknięty, z wyjątkiem wjazdów docelowych, a remont potrwa do końca roku. Objazd możliwy jest m.in. ul. Rewolucji 1905 r., która od ul. Zachodniej do ul. Sterlinga jest dwukierunkowa, podobnie jak ul. Wschodnia od ul. Jaracza do ul. Włókienniczej. Zmienionymi trasami jeżdżą autobusy linii 86, 96, N4A i N4B.

Ale to niejedyne utrudnienia, jakie czekają na łodzian w najbliższym czasie. 9 lipca rozpocznie się remont skrzyżowania ul. Ogrodowej i ul. Gdańskiej (na razie ul. Gdańska remontowana jest od ul. Ogrodowej do ul. Legionów). 15 lipca z kolei ruszy przebudowa ulicy Rokicińskiej od ul. Malowniczej do ul. Gajcego (kolejny etap, w przyszłym roku, obejmie odcinek od ul. Gajcego do Andrespola). Ulica będzie zamknięta dla ruchu, możliwe będą wjazdy docelowe. Objazd ulicami Gajcego, Zakładową i Józefiaka.

Na przełomie lipca i sierpnia, w ramach rewitalizacji obszarowej, remontowane będą kolejne dwie ulice - Tuwima (od ul. Kilińskiego do ul. Targowej) oraz Nawrot (od ul. Piotrkowskiej do ul. Kilińskiego). W związku z tym drogowcy planują wprowadzić dwukierunkowy ruch na ulicach Tuwima i Struga pomiędzy al. Kościuszki a ul. Kilińskiego oraz na ul. Nawrot od ul. Kilińskiego do ul. Kopcińskiego.

W lipcu ma też rozpocząć się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Tomaszowskiej i Jędrzejowskiej. Wczoraj zaś Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na przebudowę al. Śmigłego-Rydza od al. Piłsudskiego do ul. Przybyszewskiego. Prace ruszą w sierpniu, a remont potrwa dwa lata.

Utrudnienia podczas wakacji pojawią się także na rondzie Solidarności oraz na ul. Zgierskiej i ul. Zachodniej, gdzie budowane będą drogi rowerowe.

Dłużej niż do końca sierpnia ma potrwać budowa al. Grohmanów od ul. Wierzbowej do ul. Kopcińskiego.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.