Daniel Klusek

Remont ul. Kowalskiej. Nie ma drogi dojazdowej, nie ma więc klientów

Zdaniem czytelniczki, dojazd do restauracji jest niemożliwy Zdaniem czytelniczki, dojazd do restauracji jest niemożliwy
Daniel Klusek

- Mamy podpisane umowy na organizację wesel i styp, ale z powodu remontu nie można do nas dojechać - denerwuje się przedstawicielka Restauracji Cechowej. - Przez to tracimy klientów i pieniądze.

Trwa przebudowa niewielkiej ulicy Kowalskiej. Jest ona nieprzejezdna, co najbardziej utrudnia życie przedsiębiorcom prowadzącym biznesy w budynku Cechu Rzemiosł Różnych.

- Tracimy klientów, bo oni nie mają jak do nas dojechać - twierdzi Elżbieta Marczak, pełnomocnik właściciela Restauracji Cechowej. - Rozumiem, że remont jest potrzebny, ale miasto powinno nas o takich pracach poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem, byśmy mogli się do tego przygotować. A my mamy podpisane umowy na organizacje wesel, przygotowujemy również stypy i inne uroczystości. Klienci, którzy zobaczyli, że z dnia na dzień ulica Kowalska została rozkopana i zamknięta dla ruchu, rezygnują z wynajmu sali. Ani oni nie mogą dojechać, ani my nie mamy jak dowieźć towaru. A jeszcze zdarzają się przerwy w dostawie wody, i to w dniu, kiedy miałam zamówioną salę na imprezę dla kilkudziesięciu osób.

Kobieta twierdzi, że zgłaszała problem urzędnikom. Ci deklarowali pomoc, ale - jej zdaniem - nie zrobili jeszcze nic.

- Nie możemy dojechać nawet od strony biblioteki, bo wąska brukowa droga jest zastawiona przez samochody mieszkańców okolicznych bloków - mówi pani Elżbieta.

- Nasze koszty to 20 tysięcy złotych miesięcznie. Kto nam zrekompensuje takie straty? Moglibyśmy w ogóle zamknąć restaurację, albo wysłać pracowników na urlopy.

Marek Biernacki, zastępca prezydenta, zapewnia, że urzędnicy starają się zminimalizować straty przedsiębiorców.

Daniel Klusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.